Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Moeder veroordeeld tot 5 jaar cel voor doden baby Sem Vijverberg

Moeder veroordeeld tot 5 jaar cel voor doden baby Sem Vijverberg

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft woensdag de 41-jarige Margot H. veroordeeld tot vijf jaar cel voor het doden van haar baby Sem Vijverberg in januari 2006. Ze heeft het jongetje binnen twaalf uur na zijn geboorte met geweld om het leven gebracht en achtergelaten in een vijver in haar woonplaats Doetinchem, oordeelt de rechtbank. "Een gruwelijker en verdrietiger begin van een mensenleven laat zich niet denken", zei de rechtbankvoorzitter.

H. werd in september 2022 opgepakt na een tip als gevolg van uitvoerige media-aandacht voor de coldcase. DNA-onderzoek heeft daarna uitgewezen dat H. de biologische moeder is van het jongetje, dat zijn voornaam kreeg van de kinderen die de pasgeborene in een bevroren rietkraag hadden gevonden. De moeder zegt dat ze geen herinneringen heeft aan de zwangerschap en de bevalling. De rechtbank gelooft dit niet en gaat uit van "gesimuleerd geheugenverlies".

Het Openbaar Ministerie had tegen de moeder vier jaar cel geëist voor doodslag. Volgens het OM zijn er geen reële alternatieve scenario's die tot de dood van de baby hebben geleid en de rechtbank is het daarmee eens.

Hogere straf

De rechtbank legde een hogere straf op, omdat de geëiste vier jaar cel volgens de rechters onvoldoende recht doet aan de ernst van het misdrijf. De rechtbank heeft de straf niet willen matigen ondanks dat het al bijna negentien jaar geleden is. "Het is aan de verdachte zelf te wijten dat ze nu pas de consequenties van haar daad moet ondervinden", klonk het in het vonnis. "Het bewijs dat er tegen de vrouw ligt, schreeuwt om een verklaring van haar, maar deze bleef uit."

Tijdens de rechtszaak bleek dat H. ruim een jaar lang tien keer een afspraak met de politie had afgezegd, om niet altijd geldige redenen. Zo vertelde ze de politie dat ze in quarantaine zat, terwijl ze gewoon naar haar werk ging. Mede daardoor noemt de rechtbank haar wisselende verklaringen onbetrouwbaar en daarom gelooft de rechtbank ook niet dat ze aan geheugenverlies lijdt. "Het heeft er alle schijn van dat ze al wist dat ze de moeder van Sem was en dat ze het gesprek hierover met de politie uit de weg wilde gaan."

De verdachte hoorde het vonnis zonder zichtbare emoties aan. Haar advocaten Petra Breukink en Brigitte Roodveldt kondigden direct na de uitspraak hoger beroep aan. "Het is een vonnis dat gebaseerd is op aannames", reageerden ze. "Je kunt namelijk niet invullen wat er is gebeurd." H. reageerde volgens haar advocaten na afloop verbijsterd en in shock op het vonnis.

Meer uit Binnenland

Schuldhulpbranche ziet stijging hulpvragen en schuldregelingen

UTRECHT (ANP) - De branchevereniging voor schuldhulpverlening zag vorig jaar het aantal regelingen voor mensen met schulden toenemen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet (NVVK). Voorzitter Renate Richters zegt zich zorgen te maken "over mensen die zo'n laag inkomen hebben dat ze geen enkele ruimte over hebben om schulden af te lossen".

2 uur geleden
Politie arresteert twee mensen tijdens ongeregeldheden in Katwijk

KATWIJK (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Katwijk twee mensen aangehouden tijdens de ongeregeldheden die plaatsvonden rond een pro-Palestijns protest. Volgens de politie verstoorde een groep van ongeveer driehonderd personen de openbare orde en gooiden meerderen daarbij met stenen en bierflessen naar demonstranten en de politie.

6 uur geleden
Marco Kroon maakt zich niet druk om aangifte tegen hem

HILVERSUM (ANP) - De bekende militair Marco Kroon maakt zich niet druk om de aangifte die er tegen hem ligt, dat zei hij in het televisieprogramma Bar Laat. Hij greep in bij een demonstratie tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans op Bevrijdingsdag in Wageningen. De demonstranten hebben aangifte gedaan.

6 uur geleden
Pro-Palestijnse demonstranten door politie weggeleid uit Katwijk

KATWIJK (ANP) - De pro-Palestijnse groep die in Katwijk protesteerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door de politie het dorp uitgeleid. Het ging om ongeveer vijftien tot twintig mensen. Zij werden door tegendemonstranten die op het protest waren afgekomen uitgejoeld en kregen leuzen te horen als "oprotten naar je eigen land".

10 uur geleden
Groep demonstranten belaagd in Katwijk, noodbevel afgekondigd

KATWIJK (ANP) - Een groep mensen die in Katwijk demonstreerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door een andere groep belaagd, meldt Omroep West. De politie heeft daarop ingegrepen en de burgemeester heeft een noodbevel afgekondigd. Ook is er met stenen en bierflessen naar de politie gegooid.

10 uur geleden
Jiskefet krijgt Ere Zilveren Nipkowschijf

AMSTERDAM (ANP) - Het absurdistische programma Jiskefet krijgt dit jaar de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd woensdagavond bekendgemaakt door de organisatie achter de televisieprijs. In talkshow Eva werden ook de drie genomineerden bekendgemaakt voor de Zilveren Nipkowschijf, de oudste en meest gezaghebbende televisieprijs van Nederland.

11 uur geleden
Weekend 24 en 25 mei geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

ROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.

15 uur geleden