Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Moeder veroordeeld tot 5 jaar cel voor doden baby Sem Vijverberg

Moeder veroordeeld tot 5 jaar cel voor doden baby Sem Vijverberg

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft woensdag de 41-jarige Margot H. veroordeeld tot vijf jaar cel voor het doden van haar baby Sem Vijverberg in januari 2006. Ze heeft het jongetje binnen twaalf uur na zijn geboorte met geweld om het leven gebracht en achtergelaten in een vijver in haar woonplaats Doetinchem, oordeelt de rechtbank. "Een gruwelijker en verdrietiger begin van een mensenleven laat zich niet denken", zei de rechtbankvoorzitter.

H. werd in september 2022 opgepakt na een tip als gevolg van uitvoerige media-aandacht voor de coldcase. DNA-onderzoek heeft daarna uitgewezen dat H. de biologische moeder is van het jongetje, dat zijn voornaam kreeg van de kinderen die de pasgeborene in een bevroren rietkraag hadden gevonden. De moeder zegt dat ze geen herinneringen heeft aan de zwangerschap en de bevalling. De rechtbank gelooft dit niet en gaat uit van "gesimuleerd geheugenverlies".

Het Openbaar Ministerie had tegen de moeder vier jaar cel geëist voor doodslag. Volgens het OM zijn er geen reële alternatieve scenario's die tot de dood van de baby hebben geleid en de rechtbank is het daarmee eens.

Hogere straf

De rechtbank legde een hogere straf op, omdat de geëiste vier jaar cel volgens de rechters onvoldoende recht doet aan de ernst van het misdrijf. De rechtbank heeft de straf niet willen matigen ondanks dat het al bijna negentien jaar geleden is. "Het is aan de verdachte zelf te wijten dat ze nu pas de consequenties van haar daad moet ondervinden", klonk het in het vonnis. "Het bewijs dat er tegen de vrouw ligt, schreeuwt om een verklaring van haar, maar deze bleef uit."

Tijdens de rechtszaak bleek dat H. ruim een jaar lang tien keer een afspraak met de politie had afgezegd, om niet altijd geldige redenen. Zo vertelde ze de politie dat ze in quarantaine zat, terwijl ze gewoon naar haar werk ging. Mede daardoor noemt de rechtbank haar wisselende verklaringen onbetrouwbaar en daarom gelooft de rechtbank ook niet dat ze aan geheugenverlies lijdt. "Het heeft er alle schijn van dat ze al wist dat ze de moeder van Sem was en dat ze het gesprek hierover met de politie uit de weg wilde gaan."

De verdachte hoorde het vonnis zonder zichtbare emoties aan. Haar advocaten Petra Breukink en Brigitte Roodveldt kondigden direct na de uitspraak hoger beroep aan. "Het is een vonnis dat gebaseerd is op aannames", reageerden ze. "Je kunt namelijk niet invullen wat er is gebeurd." H. reageerde volgens haar advocaten na afloop verbijsterd en in shock op het vonnis.

Meer uit Binnenland

Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

7 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

7 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

7 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

11 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

12 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

14 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

15 uur geleden