Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder van op Jordaanoever doodgeschoten zussen ook overleden

Moeder van op Jordaanoever doodgeschoten zussen ook overleden

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De moeder van twee Israëlisch-Britse zussen die afgelopen week zijn doodgeschoten bij een schietpartij op de Westelijke Jordaanoever, Lucy Dee, is aan haar verwondingen bezweken als het ziekenhuis in Jeruzalem. De 48-jarige Dee raakte zwaargewond toen ze vrijdag met haar dochters Maia (20) en Rina (15) door de door Israël bezette gebieden reed. De Israëlische bezettingsmacht zoekt een of meer Palestijnse schutters die verantwoordelijk zouden zijn voor de beschieting van de auto.

Maandag hebben Israëlische soldaten bij Jericho een 15-jarige tiener doodgeschoten en twee andere jongeren raakten door kogels gewond. Het is niet bekend of dit te maken heeft met de schietpartij van vrijdag.

De echtgenoot van Dee reed in een andere auto is niet geraakt. Het gezin van kolonisten woonde geruime tijd in een volgens internationaal recht illegale kolonie in bezet Palestijns land, ruim 11 kilometer ten zuiden van Jeruzalem. Israël wil steeds meer bezet land koloniseren. Dit is het grootste obstakel voor een vredesregeling waarbij een Palestijnse staat op de in 1967 bezette delen van Palestina wordt gerealiseerd.

Duizenden Israëlische betogers zijn maandag naar een post van kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gegaan om te demonstreren voor een erkenning door de staat Israël van het gebied als de nederzetting Evyatar. Aan de betoging hebben volgens Israëlische media zeven ministers en twintig parlementariërs deelgenomen.

Meer uit Buitenland

Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

15 minuten geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

51 minuten geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

1 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

2 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

3 uur geleden