Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij
BOBIGNY (ANP/AFP) - De moeder die met haar partner hun te vroeg geboren baby Santiago uit een Frans ziekenhuis ontvoerde, is vrijdag door een rechter onder voorwaarden vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie in Frankrijk heeft dat vrijdag bekendgemaakt en gaat tegen het besluit in beroep.
De vrouw is donderdag door Nederland overgeleverd aan Frankrijk, waar ze direct voor de onderzoeksrechter moest verschijnen. Ze wordt vervolgd voor het ontvoeren en opsluiten van een minderjarige onder de 15 jaar.
De advocaat van de vrouw zegt dat er rekening is gehouden met haar toestand en met het feit dat ze bereid is mee te werken. "Ze hoort eerder in het ziekenhuis dan in de gevangenis."
Speciale zorg
Santiago werd begin vorige maand te vroeg geboren. Op maandag 21 oktober werd hij door zijn ouders meegenomen uit een ziekenhuis bij Parijs terwijl hij nog speciale zorg nodig had. Eind die week werd het stel met de baby in een hotel in Amsterdam gevonden.
Het kind verkeerde in goede gezondheid en is vorige week met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk. Wanneer de vader wordt overgeleverd aan Frankrijk is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
47 minuten geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Hij heeft daar volgens een Oekraïense bron nog geen besluit over genomen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
3 uur geleden