Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij
BOBIGNY (ANP/AFP) - De moeder die met haar partner hun te vroeg geboren baby Santiago uit een Frans ziekenhuis ontvoerde, is vrijdag door een rechter onder voorwaarden vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie in Frankrijk heeft dat vrijdag bekendgemaakt en gaat tegen het besluit in beroep.
De vrouw is donderdag door Nederland overgeleverd aan Frankrijk, waar ze direct voor de onderzoeksrechter moest verschijnen. Ze wordt vervolgd voor het ontvoeren en opsluiten van een minderjarige onder de 15 jaar.
De advocaat van de vrouw zegt dat er rekening is gehouden met haar toestand en met het feit dat ze bereid is mee te werken. "Ze hoort eerder in het ziekenhuis dan in de gevangenis."
Speciale zorg
Santiago werd begin vorige maand te vroeg geboren. Op maandag 21 oktober werd hij door zijn ouders meegenomen uit een ziekenhuis bij Parijs terwijl hij nog speciale zorg nodig had. Eind die week werd het stel met de baby in een hotel in Amsterdam gevonden.
Het kind verkeerde in goede gezondheid en is vorige week met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk. Wanneer de vader wordt overgeleverd aan Frankrijk is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
48 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
2 uur geleden