Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij
BOBIGNY (ANP/AFP) - De moeder die met haar partner hun te vroeg geboren baby Santiago uit een Frans ziekenhuis ontvoerde, is vrijdag door een rechter onder voorwaarden vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie in Frankrijk heeft dat vrijdag bekendgemaakt en gaat tegen het besluit in beroep.
De vrouw is donderdag door Nederland overgeleverd aan Frankrijk, waar ze direct voor de onderzoeksrechter moest verschijnen. Ze wordt vervolgd voor het ontvoeren en opsluiten van een minderjarige onder de 15 jaar.
De advocaat van de vrouw zegt dat er rekening is gehouden met haar toestand en met het feit dat ze bereid is mee te werken. "Ze hoort eerder in het ziekenhuis dan in de gevangenis."
Speciale zorg
Santiago werd begin vorige maand te vroeg geboren. Op maandag 21 oktober werd hij door zijn ouders meegenomen uit een ziekenhuis bij Parijs terwijl hij nog speciale zorg nodig had. Eind die week werd het stel met de baby in een hotel in Amsterdam gevonden.
Het kind verkeerde in goede gezondheid en is vorige week met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk. Wanneer de vader wordt overgeleverd aan Frankrijk is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.
24 minuten geledenKRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
50 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
1 uur geleden