Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij
BOBIGNY (ANP/AFP) - De moeder die met haar partner hun te vroeg geboren baby Santiago uit een Frans ziekenhuis ontvoerde, is vrijdag door een rechter onder voorwaarden vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie in Frankrijk heeft dat vrijdag bekendgemaakt en gaat tegen het besluit in beroep.
De vrouw is donderdag door Nederland overgeleverd aan Frankrijk, waar ze direct voor de onderzoeksrechter moest verschijnen. Ze wordt vervolgd voor het ontvoeren en opsluiten van een minderjarige onder de 15 jaar.
De advocaat van de vrouw zegt dat er rekening is gehouden met haar toestand en met het feit dat ze bereid is mee te werken. "Ze hoort eerder in het ziekenhuis dan in de gevangenis."
Speciale zorg
Santiago werd begin vorige maand te vroeg geboren. Op maandag 21 oktober werd hij door zijn ouders meegenomen uit een ziekenhuis bij Parijs terwijl hij nog speciale zorg nodig had. Eind die week werd het stel met de baby in een hotel in Amsterdam gevonden.
Het kind verkeerde in goede gezondheid en is vorige week met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk. Wanneer de vader wordt overgeleverd aan Frankrijk is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
3 uur geleden