Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij

Moeder van baby Santiago in Frankrijk onder voorwaarden vrij

BOBIGNY (ANP/AFP) - De moeder die met haar partner hun te vroeg geboren baby Santiago uit een Frans ziekenhuis ontvoerde, is vrijdag door een rechter onder voorwaarden vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie in Frankrijk heeft dat vrijdag bekendgemaakt en gaat tegen het besluit in beroep.

De vrouw is donderdag door Nederland overgeleverd aan Frankrijk, waar ze direct voor de onderzoeksrechter moest verschijnen. Ze wordt vervolgd voor het ontvoeren en opsluiten van een minderjarige onder de 15 jaar.

De advocaat van de vrouw zegt dat er rekening is gehouden met haar toestand en met het feit dat ze bereid is mee te werken. "Ze hoort eerder in het ziekenhuis dan in de gevangenis."

Speciale zorg

Santiago werd begin vorige maand te vroeg geboren. Op maandag 21 oktober werd hij door zijn ouders meegenomen uit een ziekenhuis bij Parijs terwijl hij nog speciale zorg nodig had. Eind die week werd het stel met de baby in een hotel in Amsterdam gevonden.

Het kind verkeerde in goede gezondheid en is vorige week met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk. Wanneer de vader wordt overgeleverd aan Frankrijk is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië en Frankrijk.

18 minuten geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

39 minuten geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

52 minuten geleden
Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

1 uur geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

1 uur geleden
Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

2 uur geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

3 uur geleden