Moeder Thuisbezorgd.nl rekent op winst in tweede helft 2022
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway verwacht in de tweede helft van dit jaar winstgevend te zijn. Het moederbedrijf van onder andere Thuisbezorgd.nl zet al langer in op het verhogen van de inkomsten per bestelling, terwijl het bedrijf ook minder geld kwijt wil zijn aan bezorgingen. Ook overheadkosten en investeringen zullen lager moeten uitvallen.
Het aangepaste bedrijfsresultaat moet in de tweede helft van dit jaar positief zijn, waar dit in de eerste helft van 2022 nog uitkwam op een bedrag van minus 134 miljoen euro, zo meldt Just Eat Takeaway. Daarbij wijst het bedrijf wel direct op de huidige macro-economische onzekerheden en eventuele wisselkoerseffecten. Die zullen impact hebben op de waarde van transacties. Bij een vorige prognose rekende Just Eat Takeaway nog op een licht negatieve winstmarge.
Het bedrijf roept binnenkort aandeelhouders bijeen om ze bij te praten over het afstoten van het belang in iFood. De verkoop van zijn aandelen in deze Braziliaanse branchegenoot aan techinvesteerder Prosus levert Just Eat Takeaway zo'n 1,8 miljard euro op.
Just Eat Takeaway riep al langer van de iFood-aandelen af te willen, maar alleen voor het juiste bedrag. Vorig jaar werd nog een bod van 2,3 miljard euro afgeslagen. Hogere biedingen bleven uit omdat de waarde van maaltijdbezorgingsbedrijven de afgelopen tijd onder druk stond. Net als branchegenoten groeide Just Eat Takeaway sterk tijdens de coronapandemie, maar kampt het bedrijf nu met een groeivertraging omdat mensen weer vaker buitenshuis eten.
De aankondiging van dinsdag zorgde voor opluchting bij beleggers. Die zetten het aandeel Just Eat Takeaway bijna 10 procent hoger op de beurs in Amsterdam.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.
4 uur geleden