Moeder Thuisbezorgd.nl rekent op winst in tweede helft 2022
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway verwacht in de tweede helft van dit jaar winstgevend te zijn. Het moederbedrijf van onder andere Thuisbezorgd.nl zet al langer in op het verhogen van de inkomsten per bestelling, terwijl het bedrijf ook minder geld kwijt wil zijn aan bezorgingen. Ook overheadkosten en investeringen zullen lager moeten uitvallen.
Het aangepaste bedrijfsresultaat moet in de tweede helft van dit jaar positief zijn, waar dit in de eerste helft van 2022 nog uitkwam op een bedrag van minus 134 miljoen euro, zo meldt Just Eat Takeaway. Daarbij wijst het bedrijf wel direct op de huidige macro-economische onzekerheden en eventuele wisselkoerseffecten. Die zullen impact hebben op de waarde van transacties. Bij een vorige prognose rekende Just Eat Takeaway nog op een licht negatieve winstmarge.
Het bedrijf roept binnenkort aandeelhouders bijeen om ze bij te praten over het afstoten van het belang in iFood. De verkoop van zijn aandelen in deze Braziliaanse branchegenoot aan techinvesteerder Prosus levert Just Eat Takeaway zo'n 1,8 miljard euro op.
Just Eat Takeaway riep al langer van de iFood-aandelen af te willen, maar alleen voor het juiste bedrag. Vorig jaar werd nog een bod van 2,3 miljard euro afgeslagen. Hogere biedingen bleven uit omdat de waarde van maaltijdbezorgingsbedrijven de afgelopen tijd onder druk stond. Net als branchegenoten groeide Just Eat Takeaway sterk tijdens de coronapandemie, maar kampt het bedrijf nu met een groeivertraging omdat mensen weer vaker buitenshuis eten.
De aankondiging van dinsdag zorgde voor opluchting bij beleggers. Die zetten het aandeel Just Eat Takeaway bijna 10 procent hoger op de beurs in Amsterdam.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
43 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
1 uur geleden