Moeder spreekt in rechtbank over gewelddadige ontvoering
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam begint maandag aan een strafzaak met zes verdachten die terechtstaan voor een gewelddadige ontvoering van een moeder en haar twee kinderen. Maandag op de eerste zittingsdag is onder meer tijd ingeruimd voor het spreekrecht van het slachtoffer.
De vrouw en haar kinderen van drie en zeven jaar oud werden op 31 december vanuit Amsterdam-Noord ontvoerd en meegenomen naar een woning in Almere. Daar zou de moeder ernstig zijn mishandeld. Ze zou met een pistool tegen haar hoofd en knie zijn geslagen en overgoten met kokend water. Haar kinderen waren op dat moment elders in de woning. De vrouw heeft verklaard dat de mannen haar ervan verdenken dat ze 100.000 euro van een van hen had gestolen en ze daarom werd ontvoerd.
De politie wist de vrouw en haar kinderen op 1 januari te bevrijden. Bij de verdachten zijn in totaal vijf vuurwapens en ongeveer 200.000 euro aan contant geld gevonden en in beslag genomen. Het OM verdenkt een 23-jarige rapper uit Lelystad daarom ook van witwassen. Een paar verdachten, die deel uitmaken van de rapscene in Amsterdam-Zuidoost, zitten nog vast.
De rechtbank trekt twee dagen uit voor de zaak, mogelijk drie. De eerste dag staat voor een groot deel in het teken van het bespreken van het dossier. Dinsdag komen de strafeisen aan de orde in het requisitoir van de officier van justitie en houden ook de advocaten hun pleidooien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
3 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somaliƫ en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.
6 uur geleden