Moeder Spaanse voetbalvoorzitter ontslagen uit ziekenhuis
MOTRIL (ANP) - Ángeles Béjar, de moeder van de Spaanse voetbalvoorzitter Luis Rubiales, is na een korte opname uit het ziekenhuis ontslagen. De vrouw ging als steun voor Rubiales in hongerstaking en voelde zich woensdag niet goed. Diverse Spaanse media melden dat ze samen met haar zoon de kliniek in het Spaanse Motril weer heeft verlaten.
De moeder van Rubiales ging maandag in hongerstaking. Volgens El Mundo vindt ze dat haar zoon slachtoffer is van "een onmenselijke en bloeddorstige jacht", die hij in haar ogen niet heeft verdiend. Rubiales' moeder werd woensdag, op de derde dag van haar hongerstaking, naar het Santa Ana-ziekenhuis gebracht. Dat maakte de priester van de kerk van Divina Pastora in Motril bekend. "Het is de hitte en zo. Haar voeten waren gezwollen en ze was uitgeput. Ook nerveus", zo werd door de media geciteerd door priester Antonio.
Haar zoon ligt onder vuur sinds hij vorige week bij de huldiging van de Spaanse voetbalsters na het behalen van de wereldtitel speelster Jennifer Hermoso op haar mond kuste. Ondanks alle commotie rond de zoen, weigert Rubiales op te stappen. De FIFA schorste hem zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek dat de mondiale bond naar hem is gestart.
Ook de Spaanse sportrechtbank Tad behandelt de zaak op verzoek van de regering in Madrid. Rubiales weigert af te treden als voorzitter van de landelijke vereniging RFEF, hoewel dit onder meer ook door de regionale verenigingen van de RFEF wordt geëist.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
8 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
12 uur geleden