Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Sharleyne: minder herinneringen door stress

Moeder Sharleyne: minder herinneringen door stress

LEEUWARDEN (ANP) - Hélène J. zegt zich weinig te kunnen herinneren van de omstandigheden rond de dood van haar dochter Sharleyne. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat J. het 8-jarige meisje van de tiende verdieping van een flat in Hoogeveen heeft gegooid. J. ontkent dit.

De rechtbank in Assen sprak J. in 2018 vrij. De zaak wordt in hoger beroep behandeld in het gerechtshof in Leeuwarden. J. stelt dat ze niet uitgebreider kan verklaren dan voorheen. "Ik kan mij niet alles meer herinneren. Nu nog minder door alle stress."

J. raakte maandag meerdere keren geëmotioneerd toen ze vertelde wat ze nog wel wist. "Ik was 's nachts wakker geworden door de tocht. Ik ben naar de slaapkamer van Sharleyne gegaan. Ze lag niet in haar bed en het raam was open." Naar eigen zeggen kon ze haar dochter in het appartement niet vinden. Buiten keek ze over de reling. "Dat was verschrikkelijk. Ik zag haar beneden liggen."

Alcoholprobleem

Volgens J. had Sharleyne geen zelfmoordneigingen. Zelf was ze ook niet suïcidaal. "Ik durf niet te zeggen wat er is gebeurd, maar heb wel vermoedens." Ze sluit niet uit dat de stiefvader betrokken is. De twee waren al een paar jaar uit elkaar. Volgens J. zou haar ex een financieel motief hebben gehad. Door inspanningen van de stiefvader werd J. uiteindelijk toch vervolgd. Hij vroeg bij de rechtbank om 100.000 euro smartengeld. De stiefvader was tijdens de val thuis in Emmen. Zijn DNA is niet aangetroffen op Sharleyne.

Sharleyne werd in de nacht van 7 op 8 juni 2015 levenloos gevonden onderaan de flat. Ze woonde er met haar moeder. J. (41) had destijds een alcoholprobleem en Sharleyne was in beeld bij jeugdzorg. J. zei dat ze de avond ervoor flink had gedronken, door stress. Ze schat tien flesjes bier. Een bovenbuurman heeft verklaard dat hij J. en Sharleyne voor de val hoorde praten. Daarna hoorde hij een harde bons. J. vindt zijn verklaring "dubieus".

Rode draad

Het OM, dat tien jaar cel had geëist, is in hoger beroep gegaan. De aanklager gaat uit van moord of doodslag. Sharleyne zou eerst door J. zijn gewurgd. Letselexperts verschillen van mening over de aangetroffen blauwe plekken in de hals van Sharleyne. J. zegt ze in de dagen voor de val niet te hebben gezien.

J. was in mei 2015 enkele dagen weg, onder andere op de verjaardag van Sharleyne. Ook dit kwam door stress zegt ze. "Stress is wel de rode draad. Daar kamp ik al jaren mee."

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

8 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

9 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

10 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

11 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

12 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

13 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

13 uur geleden