Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Sharleyne: minder herinneringen door stress

Moeder Sharleyne: minder herinneringen door stress

LEEUWARDEN (ANP) - Hélène J. zegt zich weinig te kunnen herinneren van de omstandigheden rond de dood van haar dochter Sharleyne. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat J. het 8-jarige meisje van de tiende verdieping van een flat in Hoogeveen heeft gegooid. J. ontkent dit.

De rechtbank in Assen sprak J. in 2018 vrij. De zaak wordt in hoger beroep behandeld in het gerechtshof in Leeuwarden. J. stelt dat ze niet uitgebreider kan verklaren dan voorheen. "Ik kan mij niet alles meer herinneren. Nu nog minder door alle stress."

J. raakte maandag meerdere keren geëmotioneerd toen ze vertelde wat ze nog wel wist. "Ik was 's nachts wakker geworden door de tocht. Ik ben naar de slaapkamer van Sharleyne gegaan. Ze lag niet in haar bed en het raam was open." Naar eigen zeggen kon ze haar dochter in het appartement niet vinden. Buiten keek ze over de reling. "Dat was verschrikkelijk. Ik zag haar beneden liggen."

Alcoholprobleem

Volgens J. had Sharleyne geen zelfmoordneigingen. Zelf was ze ook niet suïcidaal. "Ik durf niet te zeggen wat er is gebeurd, maar heb wel vermoedens." Ze sluit niet uit dat de stiefvader betrokken is. De twee waren al een paar jaar uit elkaar. Volgens J. zou haar ex een financieel motief hebben gehad. Door inspanningen van de stiefvader werd J. uiteindelijk toch vervolgd. Hij vroeg bij de rechtbank om 100.000 euro smartengeld. De stiefvader was tijdens de val thuis in Emmen. Zijn DNA is niet aangetroffen op Sharleyne.

Sharleyne werd in de nacht van 7 op 8 juni 2015 levenloos gevonden onderaan de flat. Ze woonde er met haar moeder. J. (41) had destijds een alcoholprobleem en Sharleyne was in beeld bij jeugdzorg. J. zei dat ze de avond ervoor flink had gedronken, door stress. Ze schat tien flesjes bier. Een bovenbuurman heeft verklaard dat hij J. en Sharleyne voor de val hoorde praten. Daarna hoorde hij een harde bons. J. vindt zijn verklaring "dubieus".

Rode draad

Het OM, dat tien jaar cel had geëist, is in hoger beroep gegaan. De aanklager gaat uit van moord of doodslag. Sharleyne zou eerst door J. zijn gewurgd. Letselexperts verschillen van mening over de aangetroffen blauwe plekken in de hals van Sharleyne. J. zegt ze in de dagen voor de val niet te hebben gezien.

J. was in mei 2015 enkele dagen weg, onder andere op de verjaardag van Sharleyne. Ook dit kwam door stress zegt ze. "Stress is wel de rode draad. Daar kamp ik al jaren mee."

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

32 seconden geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

1 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden