Moeder Nicky Verstappen houdt hoop: Peter R. is sterk
MEIJEL (ANP) - Berthie Verstappen, de moeder van Nicky Verstappen, houdt hoop dat Peter R. de Vries "zich erdoorheen worstelt". "Hij is sterk, dus we hebben hoop", zegt ze tegen het ANP. De Vries ligt zwaargewond in het ziekenhuis nadat hij dinsdagavond in Amsterdam werd neergeschoten, onbekend is hoe het woensdagochtend met hem gaat. "Het is lastig, we wachten in spanning af tot we wat horen", zegt Verstappen.
"Gistermiddag hebben we hem nog gesproken over onze zaak", zegt Verstappen, doelend op de middag voor de aanslag op de misdaadverslaggever. Sinds de 11-jarige Nicky in 1998 dood werd gevonden op de Brunssummerheide in Limburg, staat De Vries de familie bij in het onderzoek naar zijn dood en als vertrouwenspersoon. "We hebben altijd veel contact gehad."
Na de beschieting heeft Verstappen wel mensen die dicht bij de De Vries staan gesproken, maar ook zij weet niet hoe de misdaadverslaggever eraan toe is. "We duimen voor de mensen die dicht bij hem staan, dat hij zich hier doorheen kan worstelen."
Meer uit Binnenland
ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).
1 uur geledenGOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
8 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
8 uur geleden