Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Nicky Verstappen houdt hoop: Peter R. is sterk

Moeder Nicky Verstappen houdt hoop: Peter R. is sterk

MEIJEL (ANP) - Berthie Verstappen, de moeder van Nicky Verstappen, houdt hoop dat Peter R. de Vries "zich erdoorheen worstelt". "Hij is sterk, dus we hebben hoop", zegt ze tegen het ANP. De Vries ligt zwaargewond in het ziekenhuis nadat hij dinsdagavond in Amsterdam werd neergeschoten, onbekend is hoe het woensdagochtend met hem gaat. "Het is lastig, we wachten in spanning af tot we wat horen", zegt Verstappen.

"Gistermiddag hebben we hem nog gesproken over onze zaak", zegt Verstappen, doelend op de middag voor de aanslag op de misdaadverslaggever. Sinds de 11-jarige Nicky in 1998 dood werd gevonden op de Brunssummerheide in Limburg, staat De Vries de familie bij in het onderzoek naar zijn dood en als vertrouwenspersoon. "We hebben altijd veel contact gehad."

Na de beschieting heeft Verstappen wel mensen die dicht bij de De Vries staan gesproken, maar ook zij weet niet hoe de misdaadverslaggever eraan toe is. "We duimen voor de mensen die dicht bij hem staan, dat hij zich hier doorheen kan worstelen."

Meer uit Binnenland

Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

3 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

4 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

4 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

5 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

6 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

7 uur geleden
Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

7 uur geleden