Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Navalny ziet lichaam zoon, vreest stiekeme begrafenis

Moeder Navalny ziet lichaam zoon, vreest stiekeme begrafenis

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De moeder van de in gevangenschap overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny meldt dat ze het lichaam van haar zoon heeft mogen zien, na dagenlang wachten. In een videoboodschap verwijt Ljoedmila Navalnaja de autoriteiten dat die het lichaam stiekem willen begraven.

Gevangenisfunctionarissen zouden hebben gedreigd "iets" met het lichaam te doen, mocht ze niet instemmen met een heimelijke begrafenis van haar zoon. Ondertussen zeggen medewerkers van Navalny op X dat in de overlijdensakte staat dat de activist (47) een natuurlijke dood is gestorven. Het team en de familie beweren daarentegen dat de Russische machthebbers hem hebben vermoord, een bewering die het Kremlin woedend heeft afgewezen.

Ze had geklaagd dat de autoriteiten haar niet toelieten tot het stoffelijk overschot van de bekende dissident. Ze was naar de afgelegen regio bij de poolcirkel gegaan waar haar zoon vorige week in een strafkolonie bezweek. Volgens de autoriteiten kan het lichaam niet worden vrijgegeven in verband met onderzoek naar de doodsoorzaak. De moeder riep eerder deze week president Vladimir Poetin op ervoor te zorgen dat het lichaam aan de nabestaanden wordt overgedragen voor een waardige begrafenis.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden