Moeder Navalny ziet lichaam zoon, vreest stiekeme begrafenis
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De moeder van de in gevangenschap overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny meldt dat ze het lichaam van haar zoon heeft mogen zien, na dagenlang wachten. In een videoboodschap verwijt Ljoedmila Navalnaja de autoriteiten dat die het lichaam stiekem willen begraven.
Gevangenisfunctionarissen zouden hebben gedreigd "iets" met het lichaam te doen, mocht ze niet instemmen met een heimelijke begrafenis van haar zoon. Ondertussen zeggen medewerkers van Navalny op X dat in de overlijdensakte staat dat de activist (47) een natuurlijke dood is gestorven. Het team en de familie beweren daarentegen dat de Russische machthebbers hem hebben vermoord, een bewering die het Kremlin woedend heeft afgewezen.
Ze had geklaagd dat de autoriteiten haar niet toelieten tot het stoffelijk overschot van de bekende dissident. Ze was naar de afgelegen regio bij de poolcirkel gegaan waar haar zoon vorige week in een strafkolonie bezweek. Volgens de autoriteiten kan het lichaam niet worden vrijgegeven in verband met onderzoek naar de doodsoorzaak. De moeder riep eerder deze week president Vladimir Poetin op ervoor te zorgen dat het lichaam aan de nabestaanden wordt overgedragen voor een waardige begrafenis.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
2 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
4 uur geleden