Moeder Navalny vraagt Poetin om lichaam vrij te geven
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De moeder van de overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft president Vladimir Poetin gevraagd het lichaam vrij te geven. "Laat me mijn zoon zien. Ik eis dat het lichaam van Aleksej wordt vrijgegeven zodat ik hem op humane wijze kan begraven", zei Ljoedmila Navalnaja in een korte videoboodschap.
Navalnaja liet zich filmen bij het kamp waar haar zoon afgelopen vrijdag plots zou zijn overleden. Ze zegt niet te weten waar zijn lichaam nu is. "Voor de vijfde dag op rij kreeg ik hem niet te zien. Ze geven me zijn lichaam niet en vertellen me niet eens waar het is", zei de moeder van de overleden politicus. De beelden verschenen op een YouTube-kanaal van de oppositie.
De vrouw richt zich in de video ook rechtstreeks tot president Vladimir Poetin. "Ik richt deze oproep tot u, Vladimir Poetin. Alleen u kan deze kwestie oplossen. Laat me eindelijk mijn zoon zien." Navalnaja zou de president ook schriftelijk hebben gevraagd om het lichaam vrij te geven.
Meer uit Buitenland
MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
38 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
11 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
11 uur geleden