Moeder Navalny brengt bezoek aan graf
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De moeder van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft de dag na zijn uitvaart opnieuw zijn graf bezocht. Ook andere rouwende mensen kwamen daar zaterdag afscheid nemen.
De politie houdt toezicht bij de begraafplaats in Moskou, maar volgens Russische media wordt toegestaan dat mensen er bloemen leggen en bij het graf staan. Daar liggen veel bloemen en rouwkransen.
Een aanwezige journalist omschreef hoe 's middags mensen in de rij stonden bij de Borisov-begraafplaats, soms met tranen in de ogen. Sommige bezoekers namen borden mee met slogans van Navalny.
Veiligheidstroepen
Moeder Ljoedmila Navalnaja was bij haar bezoek in het gezelschap van de moeder van weduwe Joelia Navalnaja. De vrouw van Navalny was vrijdag zelf niet aanwezig bij de uitvaart.
Duizenden andere Russen kwamen toen wel afscheid nemen, ondanks de massale aanwezigheid van veiligheidstroepen. Er klonken kreten als "Rusland zonder Poetin" en "Poetin is een moordenaar".
Weduwe
Navalny overleed vorige maand op 47-jarige leeftijd in een strafkamp. De precieze doodsoorzaak is niet opgehelderd. De autoriteiten zeggen dat hij in gevangenschap het bewustzijn verloor en een natuurlijke dood stierf.
Weduwe Navalnaja houdt president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van haar man. Ze heeft aangekondigd zijn werk te willen voorzetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.
21 minuten geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.
8 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.
10 uur geleden