Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Navalny brengt bezoek aan graf

Moeder Navalny brengt bezoek aan graf

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De moeder van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft de dag na zijn uitvaart opnieuw zijn graf bezocht. Ook andere rouwende mensen kwamen daar zaterdag afscheid nemen.

De politie houdt toezicht bij de begraafplaats in Moskou, maar volgens Russische media wordt toegestaan dat mensen er bloemen leggen en bij het graf staan. Daar liggen veel bloemen en rouwkransen.

Een aanwezige journalist omschreef hoe 's middags mensen in de rij stonden bij de Borisov-begraafplaats, soms met tranen in de ogen. Sommige bezoekers namen borden mee met slogans van Navalny.

Veiligheidstroepen

Moeder Ljoedmila Navalnaja was bij haar bezoek in het gezelschap van de moeder van weduwe Joelia Navalnaja. De vrouw van Navalny was vrijdag zelf niet aanwezig bij de uitvaart.

Duizenden andere Russen kwamen toen wel afscheid nemen, ondanks de massale aanwezigheid van veiligheidstroepen. Er klonken kreten als "Rusland zonder Poetin" en "Poetin is een moordenaar".

Weduwe

Navalny overleed vorige maand op 47-jarige leeftijd in een strafkamp. De precieze doodsoorzaak is niet opgehelderd. De autoriteiten zeggen dat hij in gevangenschap het bewustzijn verloor en een natuurlijke dood stierf.

Weduwe Navalnaja houdt president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van haar man. Ze heeft aangekondigd zijn werk te willen voorzetten.

Meer uit Buitenland

VS loven Nederland vóór beladen overleg over troepen in Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorafgaand aan beladen overleg over de mogelijke terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa complimenten uitgedeeld aan Nederland. Onderminister van Defensie Elbridge Colby prees de 'buitengewone" investeringen in Defensie die Nederland en andere Europese landen als Polen en Duitsland doen.

9 minuten geleden
Vrees voor nieuwe overstroming Nepal door stijgend waterpeil

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - De rampenautoriteit in Nepal waarschuwt voor nieuwe overstromingen nu het waterpeil in een meer stijgt. Het meer was ontstaan op de plek van de overstroming doordat de rivier geblokkeerd raakte.

11 minuten geleden
India biedt Nepal hulp aan bij stroomvoorziening na ramp

KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG) - India wil buurland Nepal helpen bij zijn stroomvoorziening omdat de verwoestende overstromingen in het land schade hebben aangericht aan waterkrachtcentrales. Door de schade is volgens het energieministerie van Nepal ongeveer 8 procent van de stroomproductiecapaciteit van Nepal uitgeschakeld.

26 minuten geleden
Dodental overstromingen Nepal stijgt naar 332

KATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.

1 uur geleden
Von der Leyen volgende week naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist volgende week af naar Groenland, laat haar woordvoerder weten. Ze is op zondag 6 en maandag 7 september in het land. Op de planning staat een ontmoeting met de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen, de Deense premier Mette Frederiksen en premier Beinir Johannesen van de Faeröer.

1 uur geleden
Balten stoïcijns na waarschuwingsbezoek VS aan Rusland

RIGA/TALLINN (ANP) - Estland en Letland zeggen geen grotere kans te zien op een Russische aanval sinds de berichten daarover uit de Verenigde Staten. Het verrassingsbezoek aan Moskou van de Amerikaanse CIA-baas, die Rusland volgens Amerikaanse media zo'n actie uit het hoofd wilde praten, is voor de Baltische landen geen reden het dreigingsniveau te verhogen.

1 uur geleden
Rusland doet zorgen VS over aanvalsplannen af als spookverhaal

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin spreekt stellig tegen dat een verrassingsbezoek van de baas van de Amerikaanse CIA bedoeld was om Rusland te weerhouden van een confrontatie met de NAVO. De berichten daarover in Amerikaanse media zijn "spookverhalen", zegt de woordvoerder van president Vladimir Poetin. "Dit heeft natuurlijk niets met de werkelijkheid en met de bedoelingen van de Russische Federatie van doen."

2 uur geleden