Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Moeder natuur' voorkomt feestje met de polsstok van Duplantis

'Moeder natuur' voorkomt feestje met de polsstok van Duplantis

HENGELO (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand 'Mondo' Duplantis kon door de regen het publiek bij de FBK Games niet verwennen. De regerend olympisch- en wereldkampioen moest door de omstandigheden genoegen nemen met 6,01 meter en een aanval op zijn wereldrecord uit zijn hoofd zetten. "Moeder natuur werkte niet mee. Ik moest kortere stokken gebruiken en kon mijn greep niet zo hoog houden als ik zou willen", verklaarde de atleet, die in totaal vier sprongen maakte.

Duplantis won de wedstrijd met gemak. Rutger Koppelaar was de beste van de rest met een hoogte van 5,70 meter. Menno Vloon, de houder van het Nederlands record outdoor (5,85 meter), had zijn dag niet. Hij kwam niet hoger dan 5.30 meter.

De organisatie van de FBK Games had speciaal voor Duplantis een verzekering afgesloten om hem een bonus van 25.000 euro te kunnen uitkeren bij een wereldrecord. De Zweed verbeterde tijdens de WK indoor dit voorjaar in Belgrado zijn eigen wereldrecord indoor met 1 centimeter tot 6,20 meter. Outdoor heeft hij 6,15 meter staan en aangezien hij vorig jaar in Hengelo 6,10 meter sprong, hield de organisatie rekening met een aanval.

"Het is doodzonde dat het weer zo slecht was, want Hengelo is echt een perfecte plek om hoog te springen. De aanloop is snel en ligt goed gesitueerd en de wind staat bijna altijd goed hier", zei hij. "Hengelo voelt een beetje als mijn tweede thuis. Ik kom volgend jaar zeker weer terug en dan hoop ik hoger te springen."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

59 minuten geleden
'Heuvelspecialist' Barré naar wielerploeg Visma - Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.

1 uur geleden
Griekse tennisser Tsitsipas overwoog te stoppen om zware rugpijn

PERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."

2 uur geleden
Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

11 uur geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden