'Moeder natuur' voorkomt feestje met de polsstok van Duplantis
HENGELO (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand 'Mondo' Duplantis kon door de regen het publiek bij de FBK Games niet verwennen. De regerend olympisch- en wereldkampioen moest door de omstandigheden genoegen nemen met 6,01 meter en een aanval op zijn wereldrecord uit zijn hoofd zetten. "Moeder natuur werkte niet mee. Ik moest kortere stokken gebruiken en kon mijn greep niet zo hoog houden als ik zou willen", verklaarde de atleet, die in totaal vier sprongen maakte.
Duplantis won de wedstrijd met gemak. Rutger Koppelaar was de beste van de rest met een hoogte van 5,70 meter. Menno Vloon, de houder van het Nederlands record outdoor (5,85 meter), had zijn dag niet. Hij kwam niet hoger dan 5.30 meter.
De organisatie van de FBK Games had speciaal voor Duplantis een verzekering afgesloten om hem een bonus van 25.000 euro te kunnen uitkeren bij een wereldrecord. De Zweed verbeterde tijdens de WK indoor dit voorjaar in Belgrado zijn eigen wereldrecord indoor met 1 centimeter tot 6,20 meter. Outdoor heeft hij 6,15 meter staan en aangezien hij vorig jaar in Hengelo 6,10 meter sprong, hield de organisatie rekening met een aanval.
"Het is doodzonde dat het weer zo slecht was, want Hengelo is echt een perfecte plek om hoog te springen. De aanloop is snel en ligt goed gesitueerd en de wind staat bijna altijd goed hier", zei hij. "Hengelo voelt een beetje als mijn tweede thuis. Ik kom volgend jaar zeker weer terug en dan hoop ik hoger te springen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
7 uur geleden