Moeder Google trekt andere techfondsen mee in koersval op beurs
NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet is woensdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York en trok daarbij de koersen van andere techbedrijven mee omlaag. Beleggers waren zwaar teleurgesteld over de kwartaalcijfers die Alphabet dinsdag na de slotbel op Wall Street had gepubliceerd.
Alphabet leverde 9,5 procent in, de grootste koersdaling voor het bedrijf sinds maart 2020. Bij de onderneming leverden de clouddiensten in het derde kwartaal minder inkomsten op dan marktkenners hadden voorzien. De groei van de clouddiensten viel daarbij terug tot het laagste niveau in bijna drie jaar. Dat kwam onder meer doordat er minder dure AI-systemen werden verkocht.
"AI moest de cloudinkomsten van Google een boost geven, maar dat is duidelijk niet gebeurd. De stijgende rente op staatsobligaties en de gemengde winsten zorgen ervoor dat aandelenbeleggers op de verkoopknop drukken", verklaart Edward Moya, een analist bij de firma OANDA.
Apple TV+
De teleurstelling over Alphabet was ook te merken bij andere techbedrijven. Apple, dat ook nog prijsverhogingen voor streamingdienst Apple TV+ aankondigde, ging bijvoorbeeld ruim 1 procent omlaag. Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zakte dik 4 procent en Amazon verloor bijna 6 procent. De Nasdaq-graadmeter, waarin tal van techfondsen zijn opgenomen, verloor 2,4 procent tot 12.821,23 punten.
Softwareconcern Microsoft was wel een duidelijke winnaar met een plus van ruim 3 procent. Het bedrijf achter besturingssysteem Windows boekte afgelopen kwartaal meer winst dan kenners hadden verwacht. Microsoft profiteerde daarbij van een sterke groei van clouddiensten en systemen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Israël en Hamas
Behalve voor de techsector was er bij beleggers ook weer veel aandacht voor de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas en de schommelingen van de rentes op de Amerikaanse obligatiemarkten. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 33.035,93 punten en de bredere S&P 500 zakte 1,4 procent tot 4186,77 punten, terwijl de olieprijzen rond de 2 procent opliepen.
Ook Boeing kwam met resultaten. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant wist het nettoverlies in het afgelopen kwartaal terug te dringen tot 1,6 miljard dollar, van 3,3 miljard dollar een jaar eerder. Vanwege productieproblemen verwacht het bedrijf wel minder 737-toestellen te kunnen afleveren. Dat zullen er dit jaar 375 tot 400 zijn. Eerder werd gerekend op 400 tot 450 vliegtuigen. Het aandeel zakte 2,5 procent.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
16 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.
2 uur geledenDOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
15 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
17 uur geleden