Moeder gedode Sumanta Bansi 'diep teleurgesteld' over vonnis
PARAMARIBO (ANP) - De moeder van Sumanta Bansi is "diep teleurgesteld" dat Manodj B. maandag ook in hoger beroep is veroordeeld tot vijftien jaar celstraf voor doodslag. "Ik had meer verwacht, een hogere straf", zegt Sharmila Nanda in een eerste reactie tegen het Surinaamse station Radio ABC. Zij heeft de zitting in Paramaribo online gevolgd.
De nu 43-jarige Manodj B. is veroordeeld voor doodslag, maar de moeder van het slachtoffer vindt dat de man zijn actie zorgvuldig heeft voorbereid. "Je hebt iemands dochter van haar leven beroofd en dat alles heb je bewust gedaan", zegt Nanda. "En ik zeg: er is sprake van dubbele moord, want Sumanta was zwanger."
Sumanta's moeder was in juli als nabestaande aanwezig bij een zitting van het hof in Amsterdam. Daar deed zij een emotionele oproep aan B. om eerlijk te zijn. Tot nu toe heeft zij geen duidelijkheid. "Het is gewoon een wond die niet te genezen is. Ik zit ermee, wij kennen ook het motief nog niet. Hij heeft niet alles verteld, waarom hij dit heeft gedaan."
Sumanta Bansi studeerde biomedische wetenschappen in Amsterdam. Zij woonde in Hoorn bij het gezin van B., maar verdween plotseling in februari 2018. Haar moeder sloeg alarm toen zij haar dochter niet kon bereiken. De verdachte ontkende lange tijd alle betrokkenheid en onthulde pas na zijn veroordeling in juli 2023 waar hij de stoffelijke resten van Bansi had begraven.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
10 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
11 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
48 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft afgelopen juni een brief geschreven aan rapper Ye, waarin zij hem opriep zich met respect te gedragen tegen Amsterdammers en Joodse Amsterdammers in het bijzonder. In de brief, die is ingezien door het ANP, schrijft Halsema ook dat zij de rapper het liefst uit de stad had geweerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joodse gemeenteleden hebben koning Willem-Alexander dinsdag tijdens zijn bezoek aan de Liberaal Joodse Gemeente Beth Jehoeda in Den Haag openhartig verteld dat zij zich sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 minder veilig voelen. De koning was daar om met verschillende generaties te spreken over het Joodse leven en de betekenis van de gemeenschap.
2 uur geleden