Moeder gedode Sumanta Bansi 'diep teleurgesteld' over vonnis
PARAMARIBO (ANP) - De moeder van Sumanta Bansi is "diep teleurgesteld" dat Manodj B. maandag ook in hoger beroep is veroordeeld tot vijftien jaar celstraf voor doodslag. "Ik had meer verwacht, een hogere straf", zegt Sharmila Nanda in een eerste reactie tegen het Surinaamse station Radio ABC. Zij heeft de zitting in Paramaribo online gevolgd.
De nu 43-jarige Manodj B. is veroordeeld voor doodslag, maar de moeder van het slachtoffer vindt dat de man zijn actie zorgvuldig heeft voorbereid. "Je hebt iemands dochter van haar leven beroofd en dat alles heb je bewust gedaan", zegt Nanda. "En ik zeg: er is sprake van dubbele moord, want Sumanta was zwanger."
Sumanta's moeder was in juli als nabestaande aanwezig bij een zitting van het hof in Amsterdam. Daar deed zij een emotionele oproep aan B. om eerlijk te zijn. Tot nu toe heeft zij geen duidelijkheid. "Het is gewoon een wond die niet te genezen is. Ik zit ermee, wij kennen ook het motief nog niet. Hij heeft niet alles verteld, waarom hij dit heeft gedaan."
Sumanta Bansi studeerde biomedische wetenschappen in Amsterdam. Zij woonde in Hoorn bij het gezin van B., maar verdween plotseling in februari 2018. Haar moeder sloeg alarm toen zij haar dochter niet kon bereiken. De verdachte ontkende lange tijd alle betrokkenheid en onthulde pas na zijn veroordeling in juli 2023 waar hij de stoffelijke resten van Bansi had begraven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.
7 uur geledenDE WILP (ANP) - Bij een buurtbarbecue in het Groningse De Wilp zijn zaterdagavond meerdere mensen gewond geraakt door een steekvlam. Volgens omstanders die met Dagblad van het Noorden spraken, liepen acht mensen brandwonden op. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
21 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
22 uur geleden