Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder gedode Sumanta Bansi 'diep teleurgesteld' over vonnis

Moeder gedode Sumanta Bansi 'diep teleurgesteld' over vonnis

PARAMARIBO (ANP) - De moeder van Sumanta Bansi is "diep teleurgesteld" dat Manodj B. maandag ook in hoger beroep is veroordeeld tot vijftien jaar celstraf voor doodslag. "Ik had meer verwacht, een hogere straf", zegt Sharmila Nanda in een eerste reactie tegen het Surinaamse station Radio ABC. Zij heeft de zitting in Paramaribo online gevolgd.

De nu 43-jarige Manodj B. is veroordeeld voor doodslag, maar de moeder van het slachtoffer vindt dat de man zijn actie zorgvuldig heeft voorbereid. "Je hebt iemands dochter van haar leven beroofd en dat alles heb je bewust gedaan", zegt Nanda. "En ik zeg: er is sprake van dubbele moord, want Sumanta was zwanger."

Sumanta's moeder was in juli als nabestaande aanwezig bij een zitting van het hof in Amsterdam. Daar deed zij een emotionele oproep aan B. om eerlijk te zijn. Tot nu toe heeft zij geen duidelijkheid. "Het is gewoon een wond die niet te genezen is. Ik zit ermee, wij kennen ook het motief nog niet. Hij heeft niet alles verteld, waarom hij dit heeft gedaan."

Sumanta Bansi studeerde biomedische wetenschappen in Amsterdam. Zij woonde in Hoorn bij het gezin van B., maar verdween plotseling in februari 2018. Haar moeder sloeg alarm toen zij haar dochter niet kon bereiken. De verdachte ontkende lange tijd alle betrokkenheid en onthulde pas na zijn veroordeling in juli 2023 waar hij de stoffelijke resten van Bansi had begraven.

Meer uit Binnenland

Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

5 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

6 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

6 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

6 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

7 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

7 uur geleden
Politie zoekt extra bij scholen Overasselt na vondst vuurwapens

OVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.

8 uur geleden