Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder en zus Bolle Jos vervolgd voor witwassen

Moeder en zus Bolle Jos vervolgd voor witwassen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de moeder en zus van de internationaal gezochte Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, vervolgen voor witwassen. Dat heeft een woordvoerder van het OM desgevraagd laten weten.

De politie deed eind januari invallen in woningen en een kantoor in Breda, Prinsenbeek en Rotterdam. Daarbij zijn onder meer kostbare horloges, sieraden, handtassen en grote contante geldbedragen van tienduizenden euro's en buitenlandse valuta in beslag genomen. De 68-jarige moeder en 27-jarige zus werden opgepakt. Zij zitten niet meer vast, maar ze moeten zich wel voor de rechter verantwoorden op verdenking van witwassen. Wanneer de zaak dient, is nog onbekend.

De politie vermoedt dat de ouders en een zus van Bolle Jos in augustus en december vorig jaar naar Turkije zijn gereisd en ze hebben daar mogelijk met hun gezochte zoon en broer contact gehad. Hij verblijft vermoedelijk al langere tijd in Turkije.

Drugshandel

De beloning in de zoektocht naar Leijdekkers is dinsdag verhoogd naar 200.000 euro. Hij wordt verdacht van grootschalige handel, import en export van cocaïne via de havens van Rotterdam en Antwerpen en van het witwassen van de opbrengsten van drugshandel.

Ook zou hij betrokken zijn bij de verdwijning en de dood van Naima Jilal. De vrouw verdween in oktober 2019 nadat ze in Amsterdam in een auto stapte. Op een telefoon, die in het Marengo-onderzoek in beslag is genomen, zijn foto's gevonden van een vrouw. Uit de foto’s blijkt dat zij waarschijnlijk is gemarteld en niet meer in leven is.

Leijdekkers staat op de Nationale Opsporingslijst en op de Europese lijst met 93 meest gezochte criminelen die worden beschuldigd van zware misdrijven als moord, mensenhandel, gewapende overval en terrorisme.

Meer uit Binnenland

Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

7 minuten geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

44 minuten geleden
Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

1 uur geleden
Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

2 uur geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

2 uur geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

3 uur geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

4 uur geleden