Moeder en zus Bolle Jos vervolgd voor witwassen
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de moeder en zus van de internationaal gezochte Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, vervolgen voor witwassen. Dat heeft een woordvoerder van het OM desgevraagd laten weten.
De politie deed eind januari invallen in woningen en een kantoor in Breda, Prinsenbeek en Rotterdam. Daarbij zijn onder meer kostbare horloges, sieraden, handtassen en grote contante geldbedragen van tienduizenden euro's en buitenlandse valuta in beslag genomen. De 68-jarige moeder en 27-jarige zus werden opgepakt. Zij zitten niet meer vast, maar ze moeten zich wel voor de rechter verantwoorden op verdenking van witwassen. Wanneer de zaak dient, is nog onbekend.
De politie vermoedt dat de ouders en een zus van Bolle Jos in augustus en december vorig jaar naar Turkije zijn gereisd en ze hebben daar mogelijk met hun gezochte zoon en broer contact gehad. Hij verblijft vermoedelijk al langere tijd in Turkije.
Drugshandel
De beloning in de zoektocht naar Leijdekkers is dinsdag verhoogd naar 200.000 euro. Hij wordt verdacht van grootschalige handel, import en export van cocaïne via de havens van Rotterdam en Antwerpen en van het witwassen van de opbrengsten van drugshandel.
Ook zou hij betrokken zijn bij de verdwijning en de dood van Naima Jilal. De vrouw verdween in oktober 2019 nadat ze in Amsterdam in een auto stapte. Op een telefoon, die in het Marengo-onderzoek in beslag is genomen, zijn foto's gevonden van een vrouw. Uit de foto’s blijkt dat zij waarschijnlijk is gemarteld en niet meer in leven is.
Leijdekkers staat op de Nationale Opsporingslijst en op de Europese lijst met 93 meest gezochte criminelen die worden beschuldigd van zware misdrijven als moord, mensenhandel, gewapende overval en terrorisme.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - COC Nederland is voorzichtig hoopvol over de voorlopige verkiezingsuitslag. De kans dat er met Rob Jetten (D66) voor het eerst een openlijk homoseksuele premier komt, wordt hoopgevend genoemd, maar tegelijkertijd is er wat de komende coalitie betreft geen zekerheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is "gewoon dom" van een van de rechters in de zaak tegen Marco Borsato dat ze een bericht heeft geschreven op X. Dit zegt Peter Plasman, die in de zaak de vrouw bijstaat die aangifte van ontucht tegen de zanger heeft gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - "Vrijspraak is de enige juiste uitkomst van deze zaak." Dat zei advocaat Geert-Jan Knoops aan het einde van zijn betoog in de ontuchtzaak rond zijn cliënt Marco Borsato.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders heeft het definitieve ontwerp gepresenteerd voor de verbouwing van Boijmans Van Beuningen. Het museum is al sinds 2019 dicht voor een grote renovatie.
2 uur geledenMETEREN (ANP) - Door het treinongeval in Meteren donderdagochtend zijn vijf mensen lichtgewond geraakt. Het gaat om passagiers en de chauffeur van de vrachtwagen die op de overweg aan de Bredestraat is aangereden, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Of ze ook naar het ziekenhuis moeten, is niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag is achter de identiteit gekomen van een tweede verdachte van de rellen op en rond het Malieveld in september van wie beelden online zijn gezet. Of diegene zichzelf heeft gemeld of is aangehouden, is niet bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouw die aangifte deed tegen Marco Borsato is volgens advocaat Geert-Jan Knoops ondermaats verhoord door de politie. Knoops zei donderdag in zijn pleidooi dat het politieverhoor "van ondermaatse kwaliteit" was. Knoops baseert zich op rapporten van rechtspsycholoog Peter van Koppen.
3 uur geleden