Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Douwe Egberts bevestigt komst naar Amsterdamse beurs

Moeder Douwe Egberts bevestigt komst naar Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter koffiemerk Douwe Egberts, verwacht binnen enkele weken naar de beurs in Amsterdam te gaan. Voor de beursgang geeft het bedrijf nieuwe aandelen uit, waarmee naar verwachting 700 miljoen euro aan nieuw kapitaal wordt opgehaald.

JDE Peet's is ontstaan nadat moederbedrijf JAB Holdings de Nederlandse koffiebrander Jacobs Douwe Egberts Group (JDE) samenvoegde met het Amerikaanse koffiebedrijf Peet's. Naar omzet gemeten ontstond daarmee 's werelds grootste bedrijf dat zich puur op de verkoop van koffie en thee richt, stelt JDE Peet's in zijn aankondiging van de beursgang. De vorig jaar verkochte hoeveelheden waren goed voor zo'n 130 miljard koppen koffie en thee.

Naast de uitgifte van nieuwe aandelen, maken ook bestaande aandeelhouders hun belang in het koffie- en theebedrijf te gelde. Zakenkrant Financial Times meldde eerder dat JAB met de hele beursgang 2 miljard euro wil ophalen. Die opbrengst wordt gebruikt om schulden van JDE Peet's af te betalen. JAB houdt tegelijkertijd vast aan zijn meerderheidsbelang in JDE Peet's.

Opvallende stap

Het is voor Douwe Egberts niet het eerste avontuur op de aandelenbeurs van Amsterdam. Het bedrijf was eerder decennialang in handen van het Amerikaanse Sara Lee, dat de koffie- en theedivisie in 2012 als zelfstandig bedrijf naar de beurs in Amsterdam bracht. Daar werd het amper een jaar later weggekocht door JAB Holdings.

Een beursgang in de coronacrisis is opvallend, omdat onzekere tijden bedrijven doorgaans huiverig maken om zo'n stap te nemen. JDE Peet's beweert echter niet al te grote klappen te hebben gekregen door de pandemie.

Sinds de overname door JAB Holdings voerde het bedrijf de omzet jaarlijks met 3,1 procent op, tot 6,9 miljard euro in 2019. Die verkopen komen niet alleen op het conto van Douwe Egberts. JDE is ook eigenaar van theemerk Pickwick en koffiemerken Senseo, L'Or en Tassimo. Die naamsbekendheid moet ook beleggers over de streep trekken. JDE Peet's benadrukt dat bijna 80 procent van al zijn thee en koffie wordt verkocht in landen waar het bedrijf een sterke marktpositie heeft.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

3 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

4 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

4 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

8 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

9 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

10 uur geleden