Moeder Booking.com profiteert waarschijnlijk van versoepelingen
NORWALK (ANP) - Het moederbedrijf van Booking.com geeft woensdag een kijkje in de boeken. Waarschijnlijk heeft Booking Holdings in het tweede kwartaal beter gepresteerd dan in de voorgaande periode. De onderneming had in de eerste drie maanden nog veel last van lockdowns en strenge coronamaatregelen, maar die werden in het voorjaar veelal versoepeld.
Booking is voor zijn inkomsten onder andere afhankelijk van commissies op hotel- en kamerreserveringen via zijn sites. Die daalden in het eerste kwartaal nog flink ten opzichte van een jaar eerder. Ondanks de verliezen zag topman Glenn Fogel destijds wel al signalen dat de reisbranche aan het herstellen was, met name in de Verenigde Staten.
Het bedrijf zag door de coronacrisis het aantal hotelboekingen eerder drastisch dalen en was genoodzaakt miljarden te lenen. Om door de crisis te komen zocht Booking ook steun bij overheden. Verder sneed het bedrijf stevig in zijn personeelsbestand, waarbij duizenden banen verdwenen.
In mei ontstond er in Nederland nog grote ophef rond de onderneming. Toen werd bekend dat Booking miljoenen aan bonussen uitkeert aan de top, terwijl het vorig jaar een beroep deed op de coronasteunregeling NOW. Begin juni kondigde het bedrijf vervolgens aan om de tientallen miljoenen euro's aan coronasteun die het bedrijf kreeg, terug te betalen aan de Nederlandse overheid. Ook in andere landen ging de onderneming steun terugbetalen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
53 minuten geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
7 uur geleden