
Modric voert selectie WK-finalist Kroatië aan op EK
ZAGREB (ANP) - Kroatië vertrouwt bij het komende EK voetbal op de spelers die drie jaar geleden in Rusland de finale van het WK haalden. De 35-jarige recordinternational Luka Modric voert de selectie van bondscoach Zlatko Dalic aan. De middenvelder van Real Madrid, die al 136 interlands speelde, leidde Kroatië in 2018 naar de WK-finale en kreeg de Gouden Bal als beste speler van het toernooi. Modric werd dat jaar ook gekozen tot beste voetballer ter wereld.
Twee andere belangrijke krachten uit het elftal van toen, Ivan Rakitic en Mario Mandzukic, zijn gestopt als international. Dalic kan op het EK wel beschikken over ervaren spelers als Dejan Lovren, Domagoj Vida, Sime Vrsaljko, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Mateo Kovacic, die met Chelsea volgende week de finale van de Champions League speelt tegen Manchester City. Voorin moeten de doelpunten komen van onder anderen Andrej Kramaric en Ante Rebic, terwijl Dalic ook hoge verwachtingen heeft van spits Bruno Petkovic van Dinamo Zagreb.
Kroatië start het EK op 13 juni in Londen op Wembley tegen Engeland en speelt daarna op Hampden Park in Glasgow tegen Tsjechië (18 juni) en Schotland (22 juni). Dalic vindt dat er niet teveel verwacht mag worden van zijn ploeg. "We behoren nog steeds tot de tien beste landen van Europa, maar er zijn heel wat teams die meer kans hebben om dit EK te winnen. Voor we naar Rusland gingen, verwachtte niemand iets van ons. Nu wordt de lat wel heel hoog gelegd en zijn de verwachtingen onrealistisch."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
6 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
7 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
16 uur geleden