Modric voert selectie WK-finalist Kroatië aan op EK
ZAGREB (ANP) - Kroatië vertrouwt bij het komende EK voetbal op de spelers die drie jaar geleden in Rusland de finale van het WK haalden. De 35-jarige recordinternational Luka Modric voert de selectie van bondscoach Zlatko Dalic aan. De middenvelder van Real Madrid, die al 136 interlands speelde, leidde Kroatië in 2018 naar de WK-finale en kreeg de Gouden Bal als beste speler van het toernooi. Modric werd dat jaar ook gekozen tot beste voetballer ter wereld.
Twee andere belangrijke krachten uit het elftal van toen, Ivan Rakitic en Mario Mandzukic, zijn gestopt als international. Dalic kan op het EK wel beschikken over ervaren spelers als Dejan Lovren, Domagoj Vida, Sime Vrsaljko, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Mateo Kovacic, die met Chelsea volgende week de finale van de Champions League speelt tegen Manchester City. Voorin moeten de doelpunten komen van onder anderen Andrej Kramaric en Ante Rebic, terwijl Dalic ook hoge verwachtingen heeft van spits Bruno Petkovic van Dinamo Zagreb.
Kroatië start het EK op 13 juni in Londen op Wembley tegen Engeland en speelt daarna op Hampden Park in Glasgow tegen Tsjechië (18 juni) en Schotland (22 juni). Dalic vindt dat er niet teveel verwacht mag worden van zijn ploeg. "We behoren nog steeds tot de tien beste landen van Europa, maar er zijn heel wat teams die meer kans hebben om dit EK te winnen. Voor we naar Rusland gingen, verwachtte niemand iets van ons. Nu wordt de lat wel heel hoog gelegd en zijn de verwachtingen onrealistisch."
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
58 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
4 uur geleden