Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modric voert selectie WK-finalist Kroatië aan op EK

Modric voert selectie WK-finalist Kroatië aan op EK

ZAGREB (ANP) - Kroatië vertrouwt bij het komende EK voetbal op de spelers die drie jaar geleden in Rusland de finale van het WK haalden. De 35-jarige recordinternational Luka Modric voert de selectie van bondscoach Zlatko Dalic aan. De middenvelder van Real Madrid, die al 136 interlands speelde, leidde Kroatië in 2018 naar de WK-finale en kreeg de Gouden Bal als beste speler van het toernooi. Modric werd dat jaar ook gekozen tot beste voetballer ter wereld.

Twee andere belangrijke krachten uit het elftal van toen, Ivan Rakitic en Mario Mandzukic, zijn gestopt als international. Dalic kan op het EK wel beschikken over ervaren spelers als Dejan Lovren, Domagoj Vida, Sime Vrsaljko, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Mateo Kovacic, die met Chelsea volgende week de finale van de Champions League speelt tegen Manchester City. Voorin moeten de doelpunten komen van onder anderen Andrej Kramaric en Ante Rebic, terwijl Dalic ook hoge verwachtingen heeft van spits Bruno Petkovic van Dinamo Zagreb.

Kroatië start het EK op 13 juni in Londen op Wembley tegen Engeland en speelt daarna op Hampden Park in Glasgow tegen Tsjechië (18 juni) en Schotland (22 juni). Dalic vindt dat er niet teveel verwacht mag worden van zijn ploeg. "We behoren nog steeds tot de tien beste landen van Europa, maar er zijn heel wat teams die meer kans hebben om dit EK te winnen. Voor we naar Rusland gingen, verwachtte niemand iets van ons. Nu wordt de lat wel heel hoog gelegd en zijn de verwachtingen onrealistisch."

Meer uit Voetbal

Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

32 minuten geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

5 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

7 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

8 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

9 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

21 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

22 uur geleden