Modric voert selectie WK-finalist Kroatië aan op EK
ZAGREB (ANP) - Kroatië vertrouwt bij het komende EK voetbal op de spelers die drie jaar geleden in Rusland de finale van het WK haalden. De 35-jarige recordinternational Luka Modric voert de selectie van bondscoach Zlatko Dalic aan. De middenvelder van Real Madrid, die al 136 interlands speelde, leidde Kroatië in 2018 naar de WK-finale en kreeg de Gouden Bal als beste speler van het toernooi. Modric werd dat jaar ook gekozen tot beste voetballer ter wereld.
Twee andere belangrijke krachten uit het elftal van toen, Ivan Rakitic en Mario Mandzukic, zijn gestopt als international. Dalic kan op het EK wel beschikken over ervaren spelers als Dejan Lovren, Domagoj Vida, Sime Vrsaljko, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Mateo Kovacic, die met Chelsea volgende week de finale van de Champions League speelt tegen Manchester City. Voorin moeten de doelpunten komen van onder anderen Andrej Kramaric en Ante Rebic, terwijl Dalic ook hoge verwachtingen heeft van spits Bruno Petkovic van Dinamo Zagreb.
Kroatië start het EK op 13 juni in Londen op Wembley tegen Engeland en speelt daarna op Hampden Park in Glasgow tegen Tsjechië (18 juni) en Schotland (22 juni). Dalic vindt dat er niet teveel verwacht mag worden van zijn ploeg. "We behoren nog steeds tot de tien beste landen van Europa, maar er zijn heel wat teams die meer kans hebben om dit EK te winnen. Voor we naar Rusland gingen, verwachtte niemand iets van ons. Nu wordt de lat wel heel hoog gelegd en zijn de verwachtingen onrealistisch."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
29 minuten geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
4 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
21 uur geleden