Modric strijdt voor prijs in zijn mogelijk laatste interlands
ROTTERDAM (ANP) - Luka Modric is maar met één doel naar Nederland gekomen voor de finaleronde van de Nations League. Na het zilver op het WK van 2018 en het brons van het WK van 2022 wil de sierlijke middenvelder zondagavond na de eindstrijd met een gouden medaille op zijn borst De Kuip verlaten.
Voor de 37-jarige Modric is de halve eindstrijd van woensdag tegen het Nederlands elftal zijn 165e en wellicht voorlaatste interland. Het zou heel goed kunnen dat er zondag na de finale of wedstrijd om de derde plaats van de Nations League een einde komt aan een prachtige periode als international. "Maar daar wil ik helemaal niet aan denken", zei de bekendste voetballer van Kroatië op een persconferentie. "Dat leidt alleen maar af. Ik ben hier om te winnen."
Modric was er al bij toen Kroatië op 6 februari 2008 in Split een vriendschappelijke interland tegen het Nederlands elftal verloor (0-3). Daarna won hij vijfmaal de Champions League met Real Madrid, de club waar zijn contract aan het einde van deze maand afloopt. Kappen, kort draaien en al die sierlijke passes. Het is nog steeds een genot om naar Modric te kijken. Maar de Spaanse topclub wil de middelste linie verjongen en heeft de 19-jarige Jude Bellingham van Borussia Dortmund overgenomen. Modric kan heel veel geld gaan verdienen in Saudi-Arabië, maar wil daar nog niets over kwijt.
Buikblessure
"Het gaat hier steeds over mijn mogelijk laatste interlands en een mogelijke toekomst in Saudi-Arabië", antwoordde hij op vragen van Kroatische journalisten. "Maar mijn focus ligt op het winnen van de Nations League. Daarom ben ik hier. Over andere dingen wil ik niet praten. Ik ben hier omdat ik denk dat ik de nationale ploeg nog kan helpen."
De succesvolle bondscoach Zlatko Dalic was als trainer actief in Saudi-Arabië. "Dat was een geweldige tijd", vertelde hij. "Maar Modric moet zelf beslissen wat hij gaat doen," zei de trainer die ook kan beschikken over ervaren spelers als Mateo Kovavic, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Andrej Kramaric. Hij kan alleen geen beroep doen op Joško Gvardiol. Die verdediger van RB Leipzig kampt met een buikblessure.
Dalic beseft dat hij na een tweede en derde prijs op een WK slechts twee duels verwijderd is van een hoofdprijs. "Maar het Nederlands elftal heeft een talentvolle spelersgroep", zei hij. "Bovendien spelen ze thuis. Laten we eerst maar eens zien dat we de finale halen."
Meer uit Voetbal
DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
3 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.
1 dag geleden