Modric gaat bijtekenen bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Luka Modric gaat zijn aflopende contract bij Real Madrid verlengen. Volgens Spaanse media zet de Kroatische spelmaker binnenkort zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2022 in de Spaanse hoofdstad. De 35-jarige Kroaat speelt sinds 2012 bij Real.
De oud-speler van Dinamo Zagreb en Tottenham Hotspur won met de Spaanse grootmacht niet alleen twee landstitels, maar ook vier keer de Champions League (2014, 2016, 2017 en 2018). Modric is als routinier nog altijd een vaste waarde in het elftal van trainer Zinedine Zidane. Real ziet in Modric ook een mentor van de 22-jarige Noor Martin Ødegaard, die wordt gezien als zijn 'natuurlijke' opvolger.
De creatieve middenvelder leidde Kroatië op het WK van 2018 in Rusland naar de finale, waarin Frankrijk met 4-2 te sterk was. Modric werd gekozen tot beste voetballer van het toernooi. Hij ontving dat jaar ook de Gouden Bal van France Football en de FIFA riep hem uit tot speler van het jaar.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
7 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
21 uur geleden