Modric en Franse WK-gangers sluiten aan bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Een dag voor de hervatting van de Spaanse competitie hebben Luka Modric en de Franse internationals Eduardo Camavinga en Aurélien Tchouaméni de training bij Real Madrid hervat. De drie middenvelders waren na het WK in Qatar anderhalve week vrij. Modric eindigde met Kroatië als derde, Camavinga en Tchouaméni verloren met Frankrijk de finale tegen Argentinië via strafschoppen. Tchouaméni miste vanaf 11 meter.
Volgens trainer Carlo Ancelotti zijn de drie WK-gangers in principe fit genoeg om vrijdagavond tegen Real Valladolid in actie te komen. "Maar ik geef natuurlijk de voorkeur aan spelers die de afgelopen dagen meer hebben getraind", zei de Italiaan, die weet dat hij voorzichtig moet omspringen met zijn spelers. "Tot maart hebben we een heel druk programma. Het team krijgt geen rust, maar soms moet ik spelers wel rust geven om blessures te voorkomen."
Real Madrid staat in La Liga op de tweede plaats, met 2 punten achterstand op FC Barcelona. De koploper hervat de competitie zaterdag tegen Espanyol.
Blessure
Karim Benzema, die het WK miste vanwege een blessure, kan tegen Real Valladolid meespelen. "Karim verkeert in goede vorm. Hij is heel gemotiveerd om zich te laten zien", aldus Ancelotti, die zich niet liet verleiden tot uitlatingen over de keuze van de Franse bondscoach Didier Deschamps om Benzema kort voor de start van het WK naar huis te sturen. De spits was vlak voor de eerste groepswedstrijd opnieuw geblesseerd geraakt. De zaakwaarnemer van Benzema beweerde onlangs dat de winnaar van de Gouden Bal in de knock-outfase van het WK best al weer had kunnen meedoen en dat Deschamps een overhaaste beslissing had genomen.
"Het is niet aan mij om daarop te reageren", zei Ancelotti. "De Franse bond heeft op dat moment een beslissing gemaakt. Karim is daarna bij ons aangesloten en heeft al weer 30 minuten meegedaan in een oefenwedstrijd."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
37 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
53 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
3 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
3 uur geleden