Modric en Franse WK-gangers sluiten aan bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Een dag voor de hervatting van de Spaanse competitie hebben Luka Modric en de Franse internationals Eduardo Camavinga en Aurélien Tchouaméni de training bij Real Madrid hervat. De drie middenvelders waren na het WK in Qatar anderhalve week vrij. Modric eindigde met Kroatië als derde, Camavinga en Tchouaméni verloren met Frankrijk de finale tegen Argentinië via strafschoppen. Tchouaméni miste vanaf 11 meter.
Volgens trainer Carlo Ancelotti zijn de drie WK-gangers in principe fit genoeg om vrijdagavond tegen Real Valladolid in actie te komen. "Maar ik geef natuurlijk de voorkeur aan spelers die de afgelopen dagen meer hebben getraind", zei de Italiaan, die weet dat hij voorzichtig moet omspringen met zijn spelers. "Tot maart hebben we een heel druk programma. Het team krijgt geen rust, maar soms moet ik spelers wel rust geven om blessures te voorkomen."
Real Madrid staat in La Liga op de tweede plaats, met 2 punten achterstand op FC Barcelona. De koploper hervat de competitie zaterdag tegen Espanyol.
Blessure
Karim Benzema, die het WK miste vanwege een blessure, kan tegen Real Valladolid meespelen. "Karim verkeert in goede vorm. Hij is heel gemotiveerd om zich te laten zien", aldus Ancelotti, die zich niet liet verleiden tot uitlatingen over de keuze van de Franse bondscoach Didier Deschamps om Benzema kort voor de start van het WK naar huis te sturen. De spits was vlak voor de eerste groepswedstrijd opnieuw geblesseerd geraakt. De zaakwaarnemer van Benzema beweerde onlangs dat de winnaar van de Gouden Bal in de knock-outfase van het WK best al weer had kunnen meedoen en dat Deschamps een overhaaste beslissing had genomen.
"Het is niet aan mij om daarop te reageren", zei Ancelotti. "De Franse bond heeft op dat moment een beslissing gemaakt. Karim is daarna bij ons aangesloten en heeft al weer 30 minuten meegedaan in een oefenwedstrijd."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
23 minuten geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
24 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.
5 uur geleden