Modric baalt: voor rust slechtste voetbal Kroatië in lange tijd
GLASGOW (ANP) - Aanvoerder Luka Modric van WK-finalist Kroatië spaarde zichzelf en zijn ploeggenoten niet na de vlakke EK-remise tegen Tsjechië (1-1). "In de eerste helft hebben we slecht gespeeld, zo slecht hebben we lange tijd niet meer gespeeld", mopperde de 35-jarige middenvelder van Real Madrid, die in 2018 tot Wereldvoetballer en Europees voetballer van het jaar werd uitgeroepen.
"Er zat bij ons voor de rust helemaal geen lijn in, geen organisatie", vervolgde Modric, die na afloop nog wel als man van de wedstrijd werd gehuldigd. "Terwijl we vooraf zo graag wilden winnen. In de tweede helft ging het stukken beter. Na onze gelijkmaker hadden we moeten doordrukken. We waren wel gevaarlijk, maar jammer genoeg viel de tweede goal niet. Daardoor zitten we nu met een bittere nasmaak. We moeten nu winnen van Schotland om door te gaan."
Ook de Kroatische bondscoach Zlatko Dalic geeft de moed nog lang niet op. "We hebben nog steeds alles in eigen hand om ons te kwalificeren", merkte hij op. Kroatië heeft na twee duels nog maar één punt. "We zullen tegen Schotland vooral meer energie nodig hebben."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
18 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
19 uur geleden