Modric baalt: voor rust slechtste voetbal Kroatië in lange tijd
GLASGOW (ANP) - Aanvoerder Luka Modric van WK-finalist Kroatië spaarde zichzelf en zijn ploeggenoten niet na de vlakke EK-remise tegen Tsjechië (1-1). "In de eerste helft hebben we slecht gespeeld, zo slecht hebben we lange tijd niet meer gespeeld", mopperde de 35-jarige middenvelder van Real Madrid, die in 2018 tot Wereldvoetballer en Europees voetballer van het jaar werd uitgeroepen.
"Er zat bij ons voor de rust helemaal geen lijn in, geen organisatie", vervolgde Modric, die na afloop nog wel als man van de wedstrijd werd gehuldigd. "Terwijl we vooraf zo graag wilden winnen. In de tweede helft ging het stukken beter. Na onze gelijkmaker hadden we moeten doordrukken. We waren wel gevaarlijk, maar jammer genoeg viel de tweede goal niet. Daardoor zitten we nu met een bittere nasmaak. We moeten nu winnen van Schotland om door te gaan."
Ook de Kroatische bondscoach Zlatko Dalic geeft de moed nog lang niet op. "We hebben nog steeds alles in eigen hand om ons te kwalificeren", merkte hij op. Kroatië heeft na twee duels nog maar één punt. "We zullen tegen Schotland vooral meer energie nodig hebben."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
4 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
6 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
6 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
9 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
11 uur geleden