Modi benadrukt belang vrede in gesprek met Poetin
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft tegen de Russische president Vladimir Poetin gezegd dat vrede van groot belang is en dat "oorlog geen problemen oplost". Hij pleit voor een diplomatieke oplossing voor de oorlog in Oekraïne.
Modi arriveerde maandag in Rusland, uren na de grootste Russische aanval op Oekraïne in maanden. De twee leiders hebben onder meer gesproken over de oorlog. "Ik was blij dat we onze meningen over Oekraïne openlijk en in detail konden delen", zei Modi achteraf. Poetin sprak van een constructieve discussie.
De premier verklaarde ook dat het pijnlijk is als kinderen worden vermoord. "Oplossingen en vredesgesprekken kunnen niet slagen te midden van bommen, vuurwapens en kogels", zei hij. "We moeten een manier vinden om vrede te bereiken met dialoog."
'Dierbare vriend'
Maandag is in Kyiv een kinderziekenhuis getroffen, volgens Oekraïne door een Russische kruisraket. Het Kremlin beweert dat het ziekenhuis schade heeft opgelopen door Oekraïens luchtafweergeschut. Oekraïne vindt het betreurenswaardig dat Modi diezelfde dag nog naar Rusland ging.
Modi's tweedaagse bezoek aan Rusland eindigt dinsdag. Het is voor het eerst sinds 2019 dat hij in het land is. Modi en Poetin omschreven elkaar als "dierbare vriend". Poetin liet zich positief uit over de "zeer lange vriendschap" tussen hun landen en zei dat er nu sprake is van een "speciaal geprivilegieerd, strategisch partnerschap".
Rusland zou ook toezeggingen hebben gedaan over een gevoelige kwestie: Indiërs die in Russische krijgsdienst zijn getreden en naar Oekraïne zijn gestuurd. Zij zouden soms ten onrechte te horen hebben gekregen dat ze niet hoefden te vechten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van India zei dat Modi zich heeft uitgesproken over het lot van Indiase burgers die "onder valse voorwendselen" in dienst zijn gegaan. Rusland zou hebben beloofd dat zij eerder uit actieve dienst worden ontslagen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
7 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
11 uur geleden