Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modi benadrukt belang vrede in gesprek met Poetin

Modi benadrukt belang vrede in gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft tegen de Russische president Vladimir Poetin gezegd dat vrede van groot belang is en dat "oorlog geen problemen oplost". Hij pleit voor een diplomatieke oplossing voor de oorlog in Oekraïne.

Modi arriveerde maandag in Rusland, uren na de grootste Russische aanval op Oekraïne in maanden. De twee leiders hebben onder meer gesproken over de oorlog. "Ik was blij dat we onze meningen over Oekraïne openlijk en in detail konden delen", zei Modi achteraf. Poetin sprak van een constructieve discussie.

De premier verklaarde ook dat het pijnlijk is als kinderen worden vermoord. "Oplossingen en vredesgesprekken kunnen niet slagen te midden van bommen, vuurwapens en kogels", zei hij. "We moeten een manier vinden om vrede te bereiken met dialoog."

'Dierbare vriend'

Maandag is in Kyiv een kinderziekenhuis getroffen, volgens Oekraïne door een Russische kruisraket. Het Kremlin beweert dat het ziekenhuis schade heeft opgelopen door Oekraïens luchtafweergeschut. Oekraïne vindt het betreurenswaardig dat Modi diezelfde dag nog naar Rusland ging.

Modi's tweedaagse bezoek aan Rusland eindigt dinsdag. Het is voor het eerst sinds 2019 dat hij in het land is. Modi en Poetin omschreven elkaar als "dierbare vriend". Poetin liet zich positief uit over de "zeer lange vriendschap" tussen hun landen en zei dat er nu sprake is van een "speciaal geprivilegieerd, strategisch partnerschap".

Rusland zou ook toezeggingen hebben gedaan over een gevoelige kwestie: Indiërs die in Russische krijgsdienst zijn getreden en naar Oekraïne zijn gestuurd. Zij zouden soms ten onrechte te horen hebben gekregen dat ze niet hoefden te vechten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van India zei dat Modi zich heeft uitgesproken over het lot van Indiase burgers die "onder valse voorwendselen" in dienst zijn gegaan. Rusland zou hebben beloofd dat zij eerder uit actieve dienst worden ontslagen.

Meer uit Buitenland

Israël en Iran melden nieuwe bombardementen en raketaanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".

14 minuten geleden
Dodental na Russische aanval op Kyiv verder gestegen

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.

36 minuten geleden
NYT: Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor

WASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.

1 uur geleden
Rechter VS stelt transgenders in het gelijk over genderweergave

BOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.

1 uur geleden
VS blokkeerden ferme taal over Oekraïne in slotverklaring G7

KANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.

8 uur geleden
Trump heeft met veiligheidsraad over Iran overlegd

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis met zijn Nationale Veiligheidsraad in de roemruchte 'Situation Room' overlegd over de strijd tussen Israël en Iran, aldus anonieme betrokkenen. De bijeenkomst duurde een uur en twintig minuten. Het is nog niet bekend welke conclusie Trump heeft getrokken. Hij zou geneigd zijn Israël militair bij de aanvallen op Iran te gaan helpen.

9 uur geleden
Sjeik VAE: geen boetes voor Iraniërs met verlopen visa

DUBAI (ANP) - Iraniërs die momenteel in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) verblijven, en van wie het verblijfsvisum is verlopen, krijgen voorlopig geen boetes opgelegd. Daartoe besloot de leider van het land, sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldt staatspersbureau WAM dinsdag. De uitzondering geldt voor zowel ingezetenen als voor bezoekers uit het overzeese buurland, dat al enkele dagen in gewelddadig conflict is met Israël.

10 uur geleden