Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modewinkelketen Vanilia failliet verklaard

Modewinkelketen Vanilia failliet verklaard

WORMERVEER (ANP) - Modewinkelketen Vanilia is door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. Het van oorsprong Nederlandse merk met zijn hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Wormerveer heeft zeventien winkels, een webshop en verkooppunten in enkele winkels van de Bijenkorf.

Vanilia verkoopt volgens zijn website luxe dameskleding en accessoires die zijn gemaakt in een eigen atelier. De onderneming telt naar eigen zeggen honderden medewerkers.

Vanilia is niet de eerste modeketen die de afgelopen jaren ten onder is gegaan aan financiële problemen. Retaildeskundige Paul Moers zei eerder dat het in Nederland de laatste tijd "loodzwaar" is voor de retail. Volgens hem nemen de uitgaven aan wonen en eten in ons land een steeds groter deel van het budget in beslag. Daarnaast zouden verkopers van tweedehandskleding voor steeds meer concurrentie zorgen.

Miljoenenverlies

Vorig jaar gingen ook al verschillende ketens failliet, zoals Bristol, Scotch & Soda en de Nederlandse tak van Esprit. Volgens de NOS blijkt uit de jaarrekeningen dat Vanilia in de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies leed.

De rechter heeft twee curatoren aangewezen. Zij moeten kijken of er mogelijkheden zijn voor een doorstart. De curatoren hebben vooralsnog niet gereageerd op vragen hierover.

"Naar voor de medewerkers, zij staan met lege handen", reageert FNV-bestuurder Linda Vermeulen op het faillissement. Volgens haar stond Vanilia bij de vakbond bekend als een bedrijf dat medewerkers zeer laag betaalde.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

45 minuten geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

3 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

5 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

6 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden