Modewinkelketen Vanilia failliet verklaard
WORMERVEER (ANP) - Modewinkelketen Vanilia is door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. Het van oorsprong Nederlandse merk met zijn hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Wormerveer heeft zeventien winkels, een webshop en verkooppunten in enkele winkels van de Bijenkorf.
Vanilia verkoopt volgens zijn website luxe dameskleding en accessoires die zijn gemaakt in een eigen atelier. De onderneming telt naar eigen zeggen honderden medewerkers.
Vanilia is niet de eerste modeketen die de afgelopen jaren ten onder is gegaan aan financiële problemen. Retaildeskundige Paul Moers zei eerder dat het in Nederland de laatste tijd "loodzwaar" is voor de retail. Volgens hem nemen de uitgaven aan wonen en eten in ons land een steeds groter deel van het budget in beslag. Daarnaast zouden verkopers van tweedehandskleding voor steeds meer concurrentie zorgen.
Miljoenenverlies
Vorig jaar gingen ook al verschillende ketens failliet, zoals Bristol, Scotch & Soda en de Nederlandse tak van Esprit. Volgens de NOS blijkt uit de jaarrekeningen dat Vanilia in de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies leed.
De rechter heeft twee curatoren aangewezen. Zij moeten kijken of er mogelijkheden zijn voor een doorstart. De curatoren hebben vooralsnog niet gereageerd op vragen hierover.
"Naar voor de medewerkers, zij staan met lege handen", reageert FNV-bestuurder Linda Vermeulen op het faillissement. Volgens haar stond Vanilia bij de vakbond bekend als een bedrijf dat medewerkers zeer laag betaalde.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.
5 uur geleden