Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modewinkelketen Vanilia failliet verklaard

Modewinkelketen Vanilia failliet verklaard

WORMERVEER (ANP) - Modewinkelketen Vanilia is door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. Het van oorsprong Nederlandse merk met zijn hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Wormerveer heeft zeventien winkels, een webshop en verkooppunten in enkele winkels van de Bijenkorf.

Vanilia verkoopt volgens zijn website luxe dameskleding en accessoires die zijn gemaakt in een eigen atelier. De onderneming telt naar eigen zeggen honderden medewerkers.

Vanilia is niet de eerste modeketen die de afgelopen jaren ten onder is gegaan aan financiële problemen. Retaildeskundige Paul Moers zei eerder dat het in Nederland de laatste tijd "loodzwaar" is voor de retail. Volgens hem nemen de uitgaven aan wonen en eten in ons land een steeds groter deel van het budget in beslag. Daarnaast zouden verkopers van tweedehandskleding voor steeds meer concurrentie zorgen.

Miljoenenverlies

Vorig jaar gingen ook al verschillende ketens failliet, zoals Bristol, Scotch & Soda en de Nederlandse tak van Esprit. Volgens de NOS blijkt uit de jaarrekeningen dat Vanilia in de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies leed.

De rechter heeft twee curatoren aangewezen. Zij moeten kijken of er mogelijkheden zijn voor een doorstart. De curatoren hebben vooralsnog niet gereageerd op vragen hierover.

"Naar voor de medewerkers, zij staan met lege handen", reageert FNV-bestuurder Linda Vermeulen op het faillissement. Volgens haar stond Vanilia bij de vakbond bekend als een bedrijf dat medewerkers zeer laag betaalde.

Meer uit Financieel

Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

2 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

4 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

4 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

5 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

16 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

16 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

18 uur geleden