Moderna zakt op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met winsten gesloten. Daarbij waren vooral techbedrijven gewild, nu de hoop op een snelle renteverlaging opleeft op de handelsvloeren. Daarbij speelt ook de hoop dat nieuwe toepassingen met kunstmatige intelligentie de Amerikaanse techsector extra groei opleveren. Farmaceut Moderna leed een verlies na een tegenvaller met een nieuw vaccin.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 1,3 procent tot 15.990,66 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omhoog en eindigde 0,6 procent hoger op 5026,61 punten. Het is de eerste keer dat deze graadmeter boven de 5000 punten eindigt. Alleen de Dow-Jonesindex verloor wat terrein en zakte 0,1 procent tot 38.671,69 punten.
Moderna sloot 6,7 procent lager. Een vaccin dat het bedrijf ontwikkelt tegen het RS-virus bleek in een studie sneller te zijn uitgewerkt dan vergelijkbare middelen van concurrenten Pfizer en GSK.
Kwartaalcijfers
Beleggers kregen ook veel kwartaalcijfers van grote bedrijven te verwerken. Snack- en frisdrankenfabrikant PepsiCo verloor 3,6 procent. Het bedrijf boekte weliswaar meer winst dan verwacht, maar de omzetontwikkeling viel tegen. Ook de verwachtingen van het bedrijf achter Pepsi, Lay's en Quaker voor dit boekjaar verslechterden.
Fotodeelsite Pinterest joeg beleggers ook schrik aan met de recentste kwartaalcijfers. Dat kwam vooral door tegenvallende vooruitzichten. Het aandeel verloor 9,5 procent aan waarde.
Cloudflare werd bijna een vijfde meer waard. De aanbieder van clouddiensten presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf ook positieve verwachtingen af voor het huidige kwartaal.
Cisco
Cisco stond om een andere reden in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de fabrikant van netwerkapparatuur voor computers duizenden banen wil schrappen. Na die ingrepen wil het bedrijf zich meer richten op snel groeiende bedrijfsonderdelen. Het aandeel won 0,3 procent.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 duurder op 76,52dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 81,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
4 uur geleden