Moderna zakt op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met winsten gesloten. Daarbij waren vooral techbedrijven gewild, nu de hoop op een snelle renteverlaging opleeft op de handelsvloeren. Daarbij speelt ook de hoop dat nieuwe toepassingen met kunstmatige intelligentie de Amerikaanse techsector extra groei opleveren. Farmaceut Moderna leed een verlies na een tegenvaller met een nieuw vaccin.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 1,3 procent tot 15.990,66 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omhoog en eindigde 0,6 procent hoger op 5026,61 punten. Het is de eerste keer dat deze graadmeter boven de 5000 punten eindigt. Alleen de Dow-Jonesindex verloor wat terrein en zakte 0,1 procent tot 38.671,69 punten.
Moderna sloot 6,7 procent lager. Een vaccin dat het bedrijf ontwikkelt tegen het RS-virus bleek in een studie sneller te zijn uitgewerkt dan vergelijkbare middelen van concurrenten Pfizer en GSK.
Kwartaalcijfers
Beleggers kregen ook veel kwartaalcijfers van grote bedrijven te verwerken. Snack- en frisdrankenfabrikant PepsiCo verloor 3,6 procent. Het bedrijf boekte weliswaar meer winst dan verwacht, maar de omzetontwikkeling viel tegen. Ook de verwachtingen van het bedrijf achter Pepsi, Lay's en Quaker voor dit boekjaar verslechterden.
Fotodeelsite Pinterest joeg beleggers ook schrik aan met de recentste kwartaalcijfers. Dat kwam vooral door tegenvallende vooruitzichten. Het aandeel verloor 9,5 procent aan waarde.
Cloudflare werd bijna een vijfde meer waard. De aanbieder van clouddiensten presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf ook positieve verwachtingen af voor het huidige kwartaal.
Cisco
Cisco stond om een andere reden in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de fabrikant van netwerkapparatuur voor computers duizenden banen wil schrappen. Na die ingrepen wil het bedrijf zich meer richten op snel groeiende bedrijfsonderdelen. Het aandeel won 0,3 procent.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 duurder op 76,52dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 81,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het huidige forse groeitempo van de Nederlandse industrie dreigt halverwege volgend jaar terug te zakken doordat de mondiale industrie niet snel genoeg kan opschalen, voorziet ABN AMRO. Volgens sectoreconoom Albert Jan Swart van de bank zorgt stormachtige groei van AI-investeringen voor grotere tekorten aan materialen, chips en printplaten en andere elektronische componenten.
53 minuten geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair gaat de kosten verlagen om de stijgende brandstofkosten volgend jaar deels op te vangen. De Ierse budgetvlieger verwacht volgend jaar een stijging van 2 miljard euro in de kosten voor brandstof door de gestegen kerosineprijzen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een aanzienlijk deel van de Nederlanders heeft een beroep waarin de opmars van kunstmatige intelligentie (AI) voor grote verandering kan zorgen. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuw rapport over de economische impact van AI in Nederland. Een belangrijke conclusie is dat de gevolgen voor de arbeidsmarkt en economie tot op zekere hoogte nog open liggen en bijvoorbeeld afhangen van hoe bedrijven AI in de praktijk inzetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerders moeten beter hun best doen om te voorkomen dat nabestaanden onbewust niet gedekt zijn bij het overlijden van een partner, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder ziet nog te vaak tekortkomingen in de informatievoorziening rond het nabestaandenpensioen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is in oktober fors doorgegroeid, constateert de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Hoewel de groei kleiner was dan de maand ervoor, was de productiestijging volgens een peiling van de organisatie fors en een van de grootste in meer dan vierenhalf jaar.
1 uur geleden