Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moderna zakt op positief gestemd Wall Street

Moderna zakt op positief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met winsten gesloten. Daarbij waren vooral techbedrijven gewild, nu de hoop op een snelle renteverlaging opleeft op de handelsvloeren. Daarbij speelt ook de hoop dat nieuwe toepassingen met kunstmatige intelligentie de Amerikaanse techsector extra groei opleveren. Farmaceut Moderna leed een verlies na een tegenvaller met een nieuw vaccin.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 1,3 procent tot 15.990,66 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omhoog en eindigde 0,6 procent hoger op 5026,61 punten. Het is de eerste keer dat deze graadmeter boven de 5000 punten eindigt. Alleen de Dow-Jonesindex verloor wat terrein en zakte 0,1 procent tot 38.671,69 punten.

Moderna sloot 6,7 procent lager. Een vaccin dat het bedrijf ontwikkelt tegen het RS-virus bleek in een studie sneller te zijn uitgewerkt dan vergelijkbare middelen van concurrenten Pfizer en GSK.

Kwartaalcijfers

Beleggers kregen ook veel kwartaalcijfers van grote bedrijven te verwerken. Snack- en frisdrankenfabrikant PepsiCo verloor 3,6 procent. Het bedrijf boekte weliswaar meer winst dan verwacht, maar de omzetontwikkeling viel tegen. Ook de verwachtingen van het bedrijf achter Pepsi, Lay's en Quaker voor dit boekjaar verslechterden.

Fotodeelsite Pinterest joeg beleggers ook schrik aan met de recentste kwartaalcijfers. Dat kwam vooral door tegenvallende vooruitzichten. Het aandeel verloor 9,5 procent aan waarde.

Cloudflare werd bijna een vijfde meer waard. De aanbieder van clouddiensten presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf ook positieve verwachtingen af voor het huidige kwartaal.

Cisco

Cisco stond om een andere reden in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de fabrikant van netwerkapparatuur voor computers duizenden banen wil schrappen. Na die ingrepen wil het bedrijf zich meer richten op snel groeiende bedrijfsonderdelen. Het aandeel won 0,3 procent.

De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 duurder op 76,52dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 81,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

7 minuten geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

1 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

2 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

4 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

4 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

4 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

5 uur geleden