Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moderna zakt op positief gestemd Wall Street

Moderna zakt op positief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met winsten gesloten. Daarbij waren vooral techbedrijven gewild, nu de hoop op een snelle renteverlaging opleeft op de handelsvloeren. Daarbij speelt ook de hoop dat nieuwe toepassingen met kunstmatige intelligentie de Amerikaanse techsector extra groei opleveren. Farmaceut Moderna leed een verlies na een tegenvaller met een nieuw vaccin.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 1,3 procent tot 15.990,66 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omhoog en eindigde 0,6 procent hoger op 5026,61 punten. Het is de eerste keer dat deze graadmeter boven de 5000 punten eindigt. Alleen de Dow-Jonesindex verloor wat terrein en zakte 0,1 procent tot 38.671,69 punten.

Moderna sloot 6,7 procent lager. Een vaccin dat het bedrijf ontwikkelt tegen het RS-virus bleek in een studie sneller te zijn uitgewerkt dan vergelijkbare middelen van concurrenten Pfizer en GSK.

Kwartaalcijfers

Beleggers kregen ook veel kwartaalcijfers van grote bedrijven te verwerken. Snack- en frisdrankenfabrikant PepsiCo verloor 3,6 procent. Het bedrijf boekte weliswaar meer winst dan verwacht, maar de omzetontwikkeling viel tegen. Ook de verwachtingen van het bedrijf achter Pepsi, Lay's en Quaker voor dit boekjaar verslechterden.

Fotodeelsite Pinterest joeg beleggers ook schrik aan met de recentste kwartaalcijfers. Dat kwam vooral door tegenvallende vooruitzichten. Het aandeel verloor 9,5 procent aan waarde.

Cloudflare werd bijna een vijfde meer waard. De aanbieder van clouddiensten presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf ook positieve verwachtingen af voor het huidige kwartaal.

Cisco

Cisco stond om een andere reden in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de fabrikant van netwerkapparatuur voor computers duizenden banen wil schrappen. Na die ingrepen wil het bedrijf zich meer richten op snel groeiende bedrijfsonderdelen. Het aandeel won 0,3 procent.

De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 duurder op 76,52dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 81,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

1 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

2 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

5 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

5 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

7 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

8 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

10 uur geleden