Moderna zakt op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met winsten gesloten. Daarbij waren vooral techbedrijven gewild, nu de hoop op een snelle renteverlaging opleeft op de handelsvloeren. Daarbij speelt ook de hoop dat nieuwe toepassingen met kunstmatige intelligentie de Amerikaanse techsector extra groei opleveren. Farmaceut Moderna leed een verlies na een tegenvaller met een nieuw vaccin.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 1,3 procent tot 15.990,66 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omhoog en eindigde 0,6 procent hoger op 5026,61 punten. Het is de eerste keer dat deze graadmeter boven de 5000 punten eindigt. Alleen de Dow-Jonesindex verloor wat terrein en zakte 0,1 procent tot 38.671,69 punten.
Moderna sloot 6,7 procent lager. Een vaccin dat het bedrijf ontwikkelt tegen het RS-virus bleek in een studie sneller te zijn uitgewerkt dan vergelijkbare middelen van concurrenten Pfizer en GSK.
Kwartaalcijfers
Beleggers kregen ook veel kwartaalcijfers van grote bedrijven te verwerken. Snack- en frisdrankenfabrikant PepsiCo verloor 3,6 procent. Het bedrijf boekte weliswaar meer winst dan verwacht, maar de omzetontwikkeling viel tegen. Ook de verwachtingen van het bedrijf achter Pepsi, Lay's en Quaker voor dit boekjaar verslechterden.
Fotodeelsite Pinterest joeg beleggers ook schrik aan met de recentste kwartaalcijfers. Dat kwam vooral door tegenvallende vooruitzichten. Het aandeel verloor 9,5 procent aan waarde.
Cloudflare werd bijna een vijfde meer waard. De aanbieder van clouddiensten presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf ook positieve verwachtingen af voor het huidige kwartaal.
Cisco
Cisco stond om een andere reden in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de fabrikant van netwerkapparatuur voor computers duizenden banen wil schrappen. Na die ingrepen wil het bedrijf zich meer richten op snel groeiende bedrijfsonderdelen. Het aandeel won 0,3 procent.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 duurder op 76,52dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 81,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
19 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
59 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
16 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
17 uur geleden