Moderna verwacht meer geld te verdienen met coronavaccin
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Biotechnologiebedrijf Moderna verwacht dit jaar meer geld te verdienen met zijn coronavaccin dan eerder gemeld. De onderneming verhoogde bij een handelsupdate zijn verkoopprognose voor het vaccin geholpen door de pogingen van het bedrijf om de productie op te voeren na de productieproblemen van vorig jaar.
Moderna rekent voor het hele jaar op een omzet van 19 miljard dollar, omgerekend 17 miljard euro. Daarmee verhoogde het concern de verwachtingen met krap 3 procent. Vooral in de tweede helft van het jaar zal de omzet hoger uitvallen, ook omdat Moderna denkt dat de coronacrisis een endemische fase in zal gaan. Dat betekent concreet dat het virus altijd op de achtergrond controleerbaar aanwezig zal zijn, met de inzet van bijvoorbeeld vaccins.
Moderna ging eerder uit van een omzet van 18,5 miljard dollar met zijn coronavaccin. Daarbij hield het biotechbedrijf ook rekening met 3,5 miljard dollar aan verkoopopties. Dat laatste bedrag is nu verlaagd tot 3 miljard dollar.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
7 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
8 uur geleden