Moderna verwacht meer geld te verdienen met coronavaccin
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Biotechnologiebedrijf Moderna verwacht dit jaar meer geld te verdienen met zijn coronavaccin dan eerder gemeld. De onderneming verhoogde bij een handelsupdate zijn verkoopprognose voor het vaccin geholpen door de pogingen van het bedrijf om de productie op te voeren na de productieproblemen van vorig jaar.
Moderna rekent voor het hele jaar op een omzet van 19 miljard dollar, omgerekend 17 miljard euro. Daarmee verhoogde het concern de verwachtingen met krap 3 procent. Vooral in de tweede helft van het jaar zal de omzet hoger uitvallen, ook omdat Moderna denkt dat de coronacrisis een endemische fase in zal gaan. Dat betekent concreet dat het virus altijd op de achtergrond controleerbaar aanwezig zal zijn, met de inzet van bijvoorbeeld vaccins.
Moderna ging eerder uit van een omzet van 18,5 miljard dollar met zijn coronavaccin. Daarbij hield het biotechbedrijf ook rekening met 3,5 miljard dollar aan verkoopopties. Dat laatste bedrag is nu verlaagd tot 3 miljard dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
20 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
21 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
21 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
23 uur geleden