Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moderna verliest op Wall Street na ongeldig maken Europees patent

Moderna verliest op Wall Street na ongeldig maken Europees patent

NEW YORK (ANP) - Moderna eindigde dinsdag tussen de verliezers op de beurzen in New York. Dat gebeurde na melding van het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech dat het Europees Octrooibureau het mRNA-patent van de Amerikaanse vaccinmaker ongeldig had verklaard. Het aandeel daalde 2,3 procent.

Moderna klaagde BioNTech en zijn Amerikaanse partner Pfizer vorig jaar nog aan voor het schenden van patenten. Moderna begon in 2010 al aan de ontwikkeling van de mRNA-techniek. Maar volgens het bedrijf zouden BioNTech en Pfizer die beschermde technologie zonder toestemming hebben gebruikt bij het ontwikkelen van hun eigen coronavaccin.

Beleggers keken dinsdag verder vooral uit naar de notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank "voorzichtig te werk willen gaan" bij toekomstige rentestappen. Daarbij werd een voorwaarde gesteld: de rente in de VS zou in de toekomst voorzichtig verhoogd kunnen worden, maar alleen als er uit informatie blijkt dat de inflatie onvoldoende naar beneden gaat.

Kleine minnen

De notulen leidden tot relatief kleine minnen op de Amerikaanse beurzen. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 35.088,29 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor ook 0,2 procent tot 4538,19 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 0,6 procent omlaag tot 14.199,98 punten.

Microsoft daalde 1,2 procent. Het softwareconcern sloot een dag eerder nog op de hoogste koers ooit. Dat gebeurde nadat topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag zou gaan bij Microsoft. In hoeverre dat nog steeds het plan is, is niet duidelijk. Zo zou Altman volgens bronnen die spraken met persbureau Bloomberg in gesprek zijn over een terugkeer bij OpenAI.

Best Buy

Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy stonden eveneens tussen de verliezers, met minnen van respectievelijk 3,1 procent en 0,7 procent. Beide bedrijven verlaagden de omzetverwachting voor het hele jaar. Bouwketen Lowe's zag dat consumenten minder uitgaven aan doe-het-zelfprojecten, waardoor de verkopen sterker dan verwacht daalden. Elektronicaketen Best Buy merkte ook dat mensen minder uitgaven.

De euro, die maandag nog op het hoogste niveau sinds eind augustus stond, was 1,0912 dollar waard, tegen 1,0927 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie bleef gelijk in prijs op 77,84 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 82,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

9 minuten geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

40 minuten geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

2 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

11 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

14 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

18 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

18 uur geleden