Moderna verlaagt verwachtingen voor verkoop coronavaccin
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - De Amerikaanse farmaceut Moderna verlaagt zijn verwachting voor de omzet in dit jaar uit de verkoop van zijn coronavaccin. Het bedrijf heeft moeite om de productie op te voeren en ondervindt problemen bij de levering. Op de beurs in New York werd het bericht van Moderna slecht ontvangen, want het aandeel lijkt met fors verlies te gaan openen.
Moderna denkt nu dat de omzet uit het vaccin dit jaar zal uitkomen tussen de 15 miljard en 18 miljard dollar. Eerder werd gerekend op 20 miljard dollar. De onderneming gaf aan nu voor dit jaar te rekenen op een productie van het middel tussen de 700 miljoen en 800 miljoen doses. Dat was eerder 800 miljoen tot 1 miljard doses. Volgens Moderna kunnen vertragingen bij internationale verschepingen en export ertoe leiden dat leveringen worden uitgesteld naar begin volgend jaar.
De farmaceut wist in het derde kwartaal de omzet wel sterk te verhogen dankzij het coronavaccin. Die bedroeg 5 miljard dollar, omgerekend 4,3 miljard euro. Dat was een jaar terug nog 157 miljoen dollar. De nettowinst was 3,3 miljard dollar, tegen een verlies van 233 miljoen dollar vorig jaar.
Branchegenoot Pfizer schroefde deze week juist nog de verwachting voor de verkoop van zijn coronavaccin dit jaar op naar 36 miljard dollar, van een eerder voorspelde 33,5 miljard dollar, mede vanwege de boosterprikken met het middel dat is ontwikkeld samen met BioNTech.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
17 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
22 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden