Moderna verdrievoudigt verkopen coronavaccin in eerste kwartaal
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna heeft de verkopen van zijn coronavaccin in het eerste kwartaal meer dan verdrievoudigd ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Ook de winst van de onderneming viel drie keer hoger uit in vergelijking met het eerste kwartaal van 2021.
Moderna boekte afgelopen kwartaal een omzet van 5,9 miljard dollar (zo'n 5,6 miljard euro) met zijn coronavaccin en versloeg daarmee de verwachting van analisten. Een jaar geleden, toen het vaccin net op de markt kwam, bedroeg de omzet 1,7 miljard dollar. De totale omzet kwam uit op 6,1 miljard dollar. De nettowinst steeg tot 3,7 miljard dollar, van 1,2 miljard dollar een jaar geleden.
Het bedrijf handhaafde zijn verwachting dit jaar in ieder geval een omzet van 21 miljard dollar met zijn coronavaccin te realiseren. Deze verwachting is gebaseerd op de tot nu toe ontvangen orders en zal waarschijnlijk hoger uitvallen.
Topman Stéphane Bancel verklaarde dat hij verwacht dat Moderna in de tweede jaarhelft nog meer vaccins zal verkopen, aangezien overheden meer prikken zullen bestellen om zich voor te bereiden op de vaccinatiecampagnes in het najaar. Ook verwacht Bancel in de nazomer goedkeuring te krijgen voor het aangepaste vaccin tegen de omikronvariant van het coronavirus.
Meer uit Financieel
SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
22 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geleden