Moderna verdrievoudigt verkopen coronavaccin in eerste kwartaal
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna heeft de verkopen van zijn coronavaccin in het eerste kwartaal meer dan verdrievoudigd ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Ook de winst van de onderneming viel drie keer hoger uit in vergelijking met het eerste kwartaal van 2021.
Moderna boekte afgelopen kwartaal een omzet van 5,9 miljard dollar (zo'n 5,6 miljard euro) met zijn coronavaccin en versloeg daarmee de verwachting van analisten. Een jaar geleden, toen het vaccin net op de markt kwam, bedroeg de omzet 1,7 miljard dollar. De totale omzet kwam uit op 6,1 miljard dollar. De nettowinst steeg tot 3,7 miljard dollar, van 1,2 miljard dollar een jaar geleden.
Het bedrijf handhaafde zijn verwachting dit jaar in ieder geval een omzet van 21 miljard dollar met zijn coronavaccin te realiseren. Deze verwachting is gebaseerd op de tot nu toe ontvangen orders en zal waarschijnlijk hoger uitvallen.
Topman Stéphane Bancel verklaarde dat hij verwacht dat Moderna in de tweede jaarhelft nog meer vaccins zal verkopen, aangezien overheden meer prikken zullen bestellen om zich voor te bereiden op de vaccinatiecampagnes in het najaar. Ook verwacht Bancel in de nazomer goedkeuring te krijgen voor het aangepaste vaccin tegen de omikronvariant van het coronavirus.
Meer uit Financieel
YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
2 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
3 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
21 uur geleden