Moderna verdrievoudigt verkopen coronavaccin in eerste kwartaal
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna heeft de verkopen van zijn coronavaccin in het eerste kwartaal meer dan verdrievoudigd ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Ook de winst van de onderneming viel drie keer hoger uit in vergelijking met het eerste kwartaal van 2021.
Moderna boekte afgelopen kwartaal een omzet van 5,9 miljard dollar (zo'n 5,6 miljard euro) met zijn coronavaccin en versloeg daarmee de verwachting van analisten. Een jaar geleden, toen het vaccin net op de markt kwam, bedroeg de omzet 1,7 miljard dollar. De totale omzet kwam uit op 6,1 miljard dollar. De nettowinst steeg tot 3,7 miljard dollar, van 1,2 miljard dollar een jaar geleden.
Het bedrijf handhaafde zijn verwachting dit jaar in ieder geval een omzet van 21 miljard dollar met zijn coronavaccin te realiseren. Deze verwachting is gebaseerd op de tot nu toe ontvangen orders en zal waarschijnlijk hoger uitvallen.
Topman Stéphane Bancel verklaarde dat hij verwacht dat Moderna in de tweede jaarhelft nog meer vaccins zal verkopen, aangezien overheden meer prikken zullen bestellen om zich voor te bereiden op de vaccinatiecampagnes in het najaar. Ook verwacht Bancel in de nazomer goedkeuring te krijgen voor het aangepaste vaccin tegen de omikronvariant van het coronavirus.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
35 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
49 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.
8 uur geleden