Moderna test mogelijke vaccins tegen apenpokken
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Coronavaccinmaker Moderna is bezig om potentiële vaccins tegen de apenpokken te testen. De proeven zijn nog in een vroege fase, meer details gaf Moderna nog niet over de vaccins.
De recente uitbraak van apenpokken is ongebruikelijk, maar blijft vooralsnog beheersbaar, meldde de Wereldgezondheidsorganisatie eerder. Het ziektevirus is eigenlijk alleen in delen van Afrika gebruikelijk, maar dook op 7 mei ook op in Europa. Sindsdien zijn er 131 gevallen geregistreerd in negentien landen en nog eens 106 vermoedelijke gevallen. Ook in Nederland zijn gevallen ontdekt.
Om de uitbraak van apenpokken in de kiem te smoren heeft Duitsland 40.000 doses van het Imvanex-pokkenvaccin besteld. Als het virus zich verder verspreidt, willen de autoriteiten personen inenten die nauw contact hadden met een besmet iemand. Het vaccin helpt ook goed tegen apenpokken, ook vlak na besmetting.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn iets minder negatief over de economie in het eerste kwartaal van 2026 dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Desondanks blijft het vertrouwen in de meeste bedrijfstakken negatief.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar meer geld te ontvangen uit gemeentelijke heffingen en belastingen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De begroting voor 2026 is met 15,3 miljard euro 6,5 procent hoger dan in het jaar daarvoor, toen gemeenten samen 14,4 miljard euro begrootten.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor het opladen van elektrische auto's aan openbare laadpalen verschillen in Nederland sterk per gemeente, meldt de ANWB op basis van eigen onderzoek. De regionale verschillen zijn zo groot dat sommige huishoudens jaarlijks honderden euro's meer betalen dan een paar dorpen verderop.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
9 uur geleden