Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moderna test coronavaccin op tieners

Moderna test coronavaccin op tieners

CAMBRIDGE (ANP) - Farmaceutisch bedrijf Moderna test zijn coronavaccin nu ook op tieners. Zo'n 3000 Amerikaanse jongeren tussen de 12 en 18 jaar oud zullen het vaccin of een placebo toegediend krijgen de komende tijd. De eerste deelnemers aan het onderzoek zijn inmiddels ingeënt.

De deelnemende jongeren zijn gezond en worden een jaar gevolgd. In het voorjaar van volgend jaar moeten echter de eerste resultaten al beschikbaar komen, waardoor het vaccin van Moderna mogelijk al voor het begin van het volgende schooljaar goedgekeurd kan worden voor gebruik bij tieners.

Topman Stéphane Bancel van Moderna zegt dat zijn bedrijf vertrouwen heeft gekregen door de voorlopige resultaten van de tests op volwassenen. Daaruit bleek dat het vaccin veilig en zeer effectief is. "Dit onderzoek bij jongeren zal ons helpen te bepalen hoe veilig en effectief ons vaccin is bij deze belangrijke leeftijdsgroep. We hopen een veilig vaccin te kunnen bieden zodat tieners weer op een normale manier terug naar school kunnen."

Moderna heeft al aanvragen lopen in onder meer de Verenigde Staten en de Europese Unie voor een noodgoedkeuring voor zijn coronavaccin.

Meer uit Gezond

Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

14 uur geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

21 uur geleden
Geen gevaarlijke waarden gemeten bij rook in delen Zuid-Holland

LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.

2 dagen geleden
Huisartsenvereniging over hack ChipSoft: alertheid blijft nodig

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.

2 dagen geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

2 weken geleden
Federatie: patiënten wachten te lang op info over datalek zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.

2 weken geleden
Studie naar MS-patiënten die stamceltherapie kregen in buitenland

UTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.

2 weken geleden