Moderna test coronavaccin op tieners
CAMBRIDGE (ANP) - Farmaceutisch bedrijf Moderna test zijn coronavaccin nu ook op tieners. Zo'n 3000 Amerikaanse jongeren tussen de 12 en 18 jaar oud zullen het vaccin of een placebo toegediend krijgen de komende tijd. De eerste deelnemers aan het onderzoek zijn inmiddels ingeënt.
De deelnemende jongeren zijn gezond en worden een jaar gevolgd. In het voorjaar van volgend jaar moeten echter de eerste resultaten al beschikbaar komen, waardoor het vaccin van Moderna mogelijk al voor het begin van het volgende schooljaar goedgekeurd kan worden voor gebruik bij tieners.
Topman Stéphane Bancel van Moderna zegt dat zijn bedrijf vertrouwen heeft gekregen door de voorlopige resultaten van de tests op volwassenen. Daaruit bleek dat het vaccin veilig en zeer effectief is. "Dit onderzoek bij jongeren zal ons helpen te bepalen hoe veilig en effectief ons vaccin is bij deze belangrijke leeftijdsgroep. We hopen een veilig vaccin te kunnen bieden zodat tieners weer op een normale manier terug naar school kunnen."
Moderna heeft al aanvragen lopen in onder meer de Verenigde Staten en de Europese Unie voor een noodgoedkeuring voor zijn coronavaccin.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.
6 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
1 week geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
1 week geleden