Moderna pauzeert plan voor coronavaccinfabriek in Kenia
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna zet voorlopig een streep door zijn plan om een fabriek voor onder meer coronavaccins te bouwen in Kenia. Volgens het bedrijf moet eerst beter worden bepaald of er wel voldoende vraag is naar vaccins in Afrika.
De fabriek van 500 miljoen dollar zou vaccins op basis van mRNA-techniek gaan maken.Die techniek is gebaseerd op een nagemaakt stukje van de genetische code van een virus en wordt ook gebruikt voor de coronavaccins van de fabrikant. Maar volgens Moderna is de vraag naar coronavaccins in Afrika sterk gedaald sinds het einde van de pandemie en is er daarom onvoldoende levensvatbaarheid voor de fabriek.
Door de fabriek te bouwen zou Moderna beter de Afrikaanse markt kunnen bedienen. Het bedrijf zegt echter forse verliezen te hebben geleden door het afzeggen van orders uit Afrika. Moderna wil nu via zijn wereldwijde productienetwerk blijven zorgen voor beschikbaarheid van vaccins op het Afrikaanse continent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
18 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
3 uur geleden