Moderna pauzeert plan voor coronavaccinfabriek in Kenia
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna zet voorlopig een streep door zijn plan om een fabriek voor onder meer coronavaccins te bouwen in Kenia. Volgens het bedrijf moet eerst beter worden bepaald of er wel voldoende vraag is naar vaccins in Afrika.
De fabriek van 500 miljoen dollar zou vaccins op basis van mRNA-techniek gaan maken.Die techniek is gebaseerd op een nagemaakt stukje van de genetische code van een virus en wordt ook gebruikt voor de coronavaccins van de fabrikant. Maar volgens Moderna is de vraag naar coronavaccins in Afrika sterk gedaald sinds het einde van de pandemie en is er daarom onvoldoende levensvatbaarheid voor de fabriek.
Door de fabriek te bouwen zou Moderna beter de Afrikaanse markt kunnen bedienen. Het bedrijf zegt echter forse verliezen te hebben geleden door het afzeggen van orders uit Afrika. Moderna wil nu via zijn wereldwijde productienetwerk blijven zorgen voor beschikbaarheid van vaccins op het Afrikaanse continent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
5 uur geleden