Moderna mag hoeveelheid vaccin per flesje verhogen
CAMBRIDGE (ANP/BELGA) - Moderna mag de hoeveelheid coronavaccin per flesje met maximaal 40 procent verhogen. Het Amerikaanse biotechbedrijf heeft daarvoor toestemming gekregen van de Amerikaanse voedsel- en medicijnenautoriteit FDA, schrijft The New York Times. Zo kunnen uit elke flacon veertien doses worden gehaald, in plaats van de huidige tien, en kunnen de vaccinatiecampagnes worden versneld.
De flacons blijven hetzelfde, het enige wat verandert is de hoeveelheid vloeistof. Daarvoor moet het productieproces worden aangepast. Dat zal maximaal tien weken gaan duren, verwachten insiders die bekend zijn met de werkwijze van het bedrijf.
Moderna levert in de Verenigde Staten de helft van de vaccinvoorraad. Ook in Europa wordt het al gebruikt. In Nederland zijn onder meer huisartsen en bewoners van kleinschalige woonvormen ingeënt met het Moderna-vaccin. Ons land heeft in totaal 14 miljoen doses besteld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische droneaanval in de omgeving van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen en zijn elf anderen gewond geraakt. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten bekendgemaakt.
31 minuten geledenSTOCKTON (ANP/RTR) - Bij een schietpartij tijdens een familiebijeenkomst in de Noord-Californische stad Stockton zijn zaterdagavond vier mensen om het leven gekomen en raakten tien anderen gewond. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Commissies in beide kamers van het Amerikaanse Congres gaan het optreden van het Pentagon onderzoeken na berichtgeving dat minister van Defensie Pete Hegseth opdracht zou hebben gegeven om alle opvarenden van een vermoedelijk drugsbootje in de Caribische Zee te doden. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenMOISSAC (ANP) - De Franse radicaal-rechtse politicus Jordan Bardella is zaterdag tijdens een signeersessie in het zuidwesten van Frankrijk met een ei op het hoofd geslagen.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De linkse Hondurese presidentskandidaat Rixi Moncada beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van verkiezingsinmenging. Moncada, een partijgenoot van de zittende president Xiomara Castro, zegt dat nadat Trump steun had uitgesproken voor haar rechtse tegenstander Nasry Asfura.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De regering van Venezuela veroordeelt de waarschuwing van Donald Trump dat het luchtruim boven het land als gesloten moet worden beschouwd. In een reactie noemt het ministerie van Buitenlandse Zaken de opmerking van de Amerikaanse president een "kolonialistische dreiging".
11 uur geledenVILNIUS (ANP/BELGA) - Een Belgische militair die vrijdag zwaargewond raakte bij een oefening met mortieren in Litouwen, is overleden. Dat zeggen minister van Defensie Theo Francken en legerleider Frederik Vansina, zaterdag in een gezamenlijk persbericht.
13 uur geleden