Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moderna mag hoeveelheid vaccin per flesje verhogen

Moderna mag hoeveelheid vaccin per flesje verhogen

CAMBRIDGE (ANP/BELGA) - Moderna mag de hoeveelheid coronavaccin per flesje met maximaal 40 procent verhogen. Het Amerikaanse biotechbedrijf heeft daarvoor toestemming gekregen van de Amerikaanse voedsel- en medicijnenautoriteit FDA, schrijft The New York Times. Zo kunnen uit elke flacon veertien doses worden gehaald, in plaats van de huidige tien, en kunnen de vaccinatiecampagnes worden versneld.

De flacons blijven hetzelfde, het enige wat verandert is de hoeveelheid vloeistof. Daarvoor moet het productieproces worden aangepast. Dat zal maximaal tien weken gaan duren, verwachten insiders die bekend zijn met de werkwijze van het bedrijf.

Moderna levert in de Verenigde Staten de helft van de vaccinvoorraad. Ook in Europa wordt het al gebruikt. In Nederland zijn onder meer huisartsen en bewoners van kleinschalige woonvormen ingeënt met het Moderna-vaccin. Ons land heeft in totaal 14 miljoen doses besteld.

Meer uit Buitenland

Moskou spreekt beschuldigingen tegen over hulp aan Iran

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.

44 minuten geleden
VN eisen gerechtigheid na dodelijke aanval op school in Iran

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

1 uur geleden
Senaat VS na chaos op luchthavens voor einde shutdown ministerie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.

1 uur geleden
Iran bedreigt hotels waar Amerikaanse militairen verblijven

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.

2 uur geleden
Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

2 uur geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

4 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

4 uur geleden