Moderna levert dit jaar nog 20 miljoen coronavaccins aan VS
CAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna levert voor het einde van het jaar nog 20 miljoen coronavaccins aan de Verenigde Staten. In het eerste kwartaal van volgend jaar komen daar nog 85 miljoen tot 100 miljoen doses bij.
De rest van de wereld krijgt begin 2021 zo'n 15 tot 25 miljoen doses. Die worden in Zwitserland geproduceerd.
Mensen krijgen twee keer een injectie met het vaccin, om de werking ervan te verbeteren. Moderna meldt op basis van de laatste testresultaten dat mensen drie maanden na de tweede dosis nog een grote hoeveelheid antistoffen in het lichaam hebben. Wel nemen de waardes na verloop van tijd iets af. De resultaten zijn hetzelfde bij mensen uit alle leeftijdsgroepen.
De onderzoekers zeggen ook dat er geen "ongewenste voorvallen of gebeurtenissen die de test doen stoppen" hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.
5 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.
5 uur geleden