Moderna: boosterprik versterkt afweer tegen omikronvariant
CAMBRIDGE (ANP) - Een boosterprik met het coronavaccin van Moderna werkt goed tegen de omikronvariant van het coronavirus. Dat claimt Moderna na onderzoeken. Volgens het bedrijf is de hoeveelheid antistoffen tegen omikron na de boosterprik 37 keer zo hoog als ervoor. "Deze gegevens zijn geruststellend", zegt Moderna-topman Stéphane Bancel in een verklaring.
Het gaat om voorlopige conclusies uit kleinschalig onderzoek. Twintig proefpersonen kregen een boosterprik met het vaccin om de werking te zien.
Het Moderna-vaccin is een van de twee middelen die in Nederland gebruikt worden voor boosterprikken. Het andere vaccin is dat van Pfizer en BioNTech. Zij meldden twee weken geleden al dat hun boosterprik de bescherming tegen de omikronvariant versterkt.
Moderna zegt dat het ook werkt aan een boostervaccin dat speciaal gemaakt is om de omikronvariant te bestrijden "voor het geval het in de toekomst nodig wordt".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
1 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.
2 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.
4 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
14 uur geleden