Moderna begint klinische proeven boosterprik tegen omikronvariant
CAMBRIDGE (ANP) - Moderna begint met klinische proeven van een vaccinatie die specifiek is ontwikkeld om bescherming te bieden tegen de omikronvariant van het coronavirus. Zeshonderd volwassenen zijn bij de proeven betrokken, die uit moeten wijzen of deze derde of vierde prik betere bescherming biedt tegen omikron.
De huidige boosterprik van Moderna, die naast het vaccin van Pfizer en BioNTech ook in Nederland wordt gebruikt, werkt ook nog goed tegen de omikronvariant. Twintig proefpersonen kregen ruim een halfjaar geleden een boosterprik met het middel om de werking te zien. Dit kleinschalige onderzoek laat volgens de farmaceut zien dat de hoeveelheid antistoffen in het bloed zes maanden na de injectie zes keer zo laag is als 29 dagen na de injectie.
Hoewel dat een forse afname is, stelt Moderna-topman Stéphane Bancel woensdag dat het "geruststellend" is dat er zes maanden na de injectie nog altijd antistoffen worden waargenomen. De klinische proeven moeten uitwijzen of het nieuwe vaccin beter kan beschermen tegen omikron. Dit is volgens Bancel nodig vanwege de "langetermijndreiging van de variant".
Pfizer en BioNTech hopen ook spoedig te kunnen beginnen met klinische proeven voor een vaccin dat speciaal tegen de omikronvariant is ontwikkeld. Ook AstraZeneca werkt samen met de universiteit van Oxford aan de productie van een vaccin tegen deze variant.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
11 uur geleden