Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modeontwerper Jean-Paul Gaultier zwaait na 50 jaar af

Modeontwerper Jean-Paul Gaultier zwaait na 50 jaar af

PARIJS (ANP) - De Franse modeontwerper Jean-Paul Gaultier organiseert woensdag zijn allerlaatste show voor zijn modehuis in Parijs. Daarna gaat de 67-jarige couturier met pensioen.

"Deze show, waarmee ik mijn 50-jarig jubileum vier, zal ook mijn laatste zijn", zegt Gaultier op Twitter. "Het wordt een mooi feestje met veel van mijn vrienden en we gaan veel plezier hebben tot heel, heel laat." De coutureshow van de Franse ontwerper vindt plaats in het Théatre du Chatelet in Parijs.

Hoewel de Fransman zelf stopt met ontwerpen, gaat het bedrijf wel door zonder hem.

Bloot

Gaultier startte zijn modelabel in 1982 en is bekend geworden door zijn vernieuwende stijl, te herkennen aan excentrieke ontwerpen en veel bloot. Zo ontwierp hij meerdere outfits voor Madonna in de jaren negentig, waarvan de iconische bustier met puntige cups die ze tijdens haar 'Blond Ambition Tour' droeg één van de bekendste is. Ook werkte hij met modellen met tatoeages, plussize-modellen en kleedde hij mannelijke modellen met kilts en rokken. Na zijn eerste prêt-à-portercollectie, dat letterlijk 'klaar om te dragen' betekent, werd het bekende Bretonse streepjesshirt onlosmakelijk verbonden met de modeontwerper.

Van 2003 tot 2010 was de Fransman ook creatief directeur van de vrouwencollectie van Hermès, een klassiek Frans merk vooral bekend om zijn lederwaren en juwelen.

Tempo

In oktober 2014 maakte Gaultier zijn laatste prêt-à-portercollectie en ging hij alleen verder met zijn haute-couturecollectie. Hij zei dat hij genoeg had van het hoge tempo en de commerciële druk van hedendaagse mode.

De couturier maakte niet alleen kleding maar ook parfum voor mannen en vrouwen. De fles van deze geuren is te herkennen aan de opvallende vorm: het silhouet van een mannen- of vrouwentorso. Zijn mannengeur Le Mâle kwam in 1995 op de markt, en is een van de best verkochte mannengeuren in Europa.

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

4 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

6 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

7 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

7 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

9 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

9 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

10 uur geleden