Modemerk Tom Ford in handen cosmeticaconcern Estée Lauder
NEW YORK (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder heeft modehuis Tom Ford gekocht voor 2,8 miljard dollar, omgerekend zo'n 2,7 miljard euro. Daarmee lijkt Estée Lauder zijn eerste stappen te zetten om een luxegoederenconcern te worden. Het Amerikaanse bedrijf troefde het Franse Kering, de eigenaar van onder meer Gucci en Saint Laurent, af.
Estée Lauder maakte al de make-up- en verzorgingslijn en de parfums van het merk van de Amerikaanse ontwerper Ford. Die richtte zijn eigen modehuis op nadat hij naam had gemaakt als ontwerper voor Gucci.
Van de 2,8 miljard dollar legde Estée Lauder er overigens maar 2,3 miljard neer. Nog eens 300 miljoen dollar wordt geregeld met betalingen die het cosmeticaconcern niet meer hoeft te doen. De Italiaanse brillenmaker Marcolin, dat de licentie heeft op zonnebrillen met de naam Tom Ford, trekt 250 miljoen dollar uit en krijgt daarvoor een veel ruimere licentie. Modehuis Ermenegildo Zegna neemt een deel van de operaties van het modehuis Tom Ford over en blijft de heren- en damesmode van de Amerikaanse ontwerper onder licentie maken.
Estée Lauder is vooral bekend van de huidverzorgingsproducten die onder die naam op de markt worden gebracht. Ook merken als Clinique en La Mer, haarverzorgingsmerk Aveda en make-up van Bobbi Brown en MAC worden door het Amerikaanse bedrijf gemaakt.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
9 uur geleden