Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modeketen Zara keert terug naar Venezuela

Modeketen Zara keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Modeketen Zara keert terug naar Venezuela, nu het weer wat beter gaat met de economie van het Zuid-Amerikaanse land. Volgens Zara's moederbedrijf Inditex zal de lokale franchisenemer Grupo Futura vóór juli zijn eerste verkooppunt in een luxe winkelcentrum in Caracas weer in bedrijf hebben. Het is de bedoeling dat de keten zich daarna weer geleidelijk kan uitbreiden.

Zara sloot in 2021 nog de deuren in Venezuela, nadat de consumentenuitgaven in Venezuela hard waren teruggelopen als gevolg van jarenlange hyperinflatie. Ook Bershka en Pull & Bear, eveneens ketens van Inditex, verlieten toen het land.

De terugkeer van Zara komt op een moment dat de aankopen van de Venezolanen zich langzaam herstellen. Aan de forse inflatie is een einde gekomen en de investeringen in het land trekken ook weer aan. Dat laatste is een gevolg van een versoepeling van de Amerikaanse sancties tegen Venezuela.

Daartoe toonden de Verenigde Staten zich in oktober vorig jaar bereidt, nadat de Venezolaanse regering nieuwe verkiezingen had aangekondigd. Die moeten dit jaar plaatsvinden. Door Venezuela waren ook beloftes gedaan over de vrijlating van gedetineerde Amerikaanse staatsburgers en Venezolaanse politieke gevangenen.

Meer uit Financieel

Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

4 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

6 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

6 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

8 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

8 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

10 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

14 uur geleden