Modeketen H&M verkocht minder, maar boekte wel meer winst
STOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft het vorige kwartaal wereldwijd iets minder verkocht dan een jaar eerder. Alleen in Oost-Europa besteedden mensen meer aan de kleding van het Zweedse bedrijf, maar deze regio vormt wel de kleinste markt voor H&M. Toch stond er onder de streep wel een hogere winst, een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden in 2023.
De totale omzet daalde met 2 procent tot ruim 53 miljard Zweedse kroon, omgerekend meer dan 4,6 miljard euro. Met name in de voor H&M op een na grootste afzetmarkt Noord- en Zuid-Amerika liepen de opbrengsten terug, met 6 procent. Tegelijkertijd wist het modewinkelconcern de kosten terug te dringen. Mede daardoor ging er een operationele winst van ruim 2 miljard Zweedse kroon in de boeken, waarvan netto 1,2 miljard Zweedse kroon overbleef. Een jaar eerder was dat nog 540 miljoen Zweedse kroon.
"We richten ons volledig op het stimuleren van winstgevende groei in de toekomst", zegt H&M-topman Daniel Ervér in een toelichting op de kwartaalresultaten. "De verkopen in het kwartaal verbeterden geleidelijk in februari met goed ontvangen voorjaarscollecties, wat een positief teken is dat we op de goede weg zijn."
Ervér trad begin dit jaar aan. Onder zijn voorganger Helena Helmersson maakte H&M in het boekjaar 2022 een grote reorganisatie door. Die was nodig om de sterk gestegen materiaal- en vervoerskosten op te vangen, waardoor zo'n 1500 mensen hun baan verloren. In haar laatste toelichting op de jaarcijfers zei Helmersson dat de brutowinstmarges waren gestegen. Het afgelopen boekjaar steeg de nettowinst tot 8,7 miljard Zweedse kroon, ruim het dubbele van het nettoresultaat van een jaar eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
3 uur geleden