Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modeketen H&M verkocht minder, maar boekte wel meer winst

Modeketen H&M verkocht minder, maar boekte wel meer winst

STOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft het vorige kwartaal wereldwijd iets minder verkocht dan een jaar eerder. Alleen in Oost-Europa besteedden mensen meer aan de kleding van het Zweedse bedrijf, maar deze regio vormt wel de kleinste markt voor H&M. Toch stond er onder de streep wel een hogere winst, een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden in 2023.

De totale omzet daalde met 2 procent tot ruim 53 miljard Zweedse kroon, omgerekend meer dan 4,6 miljard euro. Met name in de voor H&M op een na grootste afzetmarkt Noord- en Zuid-Amerika liepen de opbrengsten terug, met 6 procent. Tegelijkertijd wist het modewinkelconcern de kosten terug te dringen. Mede daardoor ging er een operationele winst van ruim 2 miljard Zweedse kroon in de boeken, waarvan netto 1,2 miljard Zweedse kroon overbleef. Een jaar eerder was dat nog 540 miljoen Zweedse kroon.

"We richten ons volledig op het stimuleren van winstgevende groei in de toekomst", zegt H&M-topman Daniel Ervér in een toelichting op de kwartaalresultaten. "De verkopen in het kwartaal verbeterden geleidelijk in februari met goed ontvangen voorjaarscollecties, wat een positief teken is dat we op de goede weg zijn."

Ervér trad begin dit jaar aan. Onder zijn voorganger Helena Helmersson maakte H&M in het boekjaar 2022 een grote reorganisatie door. Die was nodig om de sterk gestegen materiaal- en vervoerskosten op te vangen, waardoor zo'n 1500 mensen hun baan verloren. In haar laatste toelichting op de jaarcijfers zei Helmersson dat de brutowinstmarges waren gestegen. Het afgelopen boekjaar steeg de nettowinst tot 8,7 miljard Zweedse kroon, ruim het dubbele van het nettoresultaat van een jaar eerder.

Meer uit Financieel

EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

16 minuten geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

43 minuten geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

55 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

1 uur geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

2 uur geleden