Modeketen H&M stelt nieuwe topman aan, voert winst op
STOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft Daniel Ervér benoemd tot de nieuwe topman van het Zweedse bedrijf. Hij komt uit de eigen gelederen van H&M en volgt Helena Helmersson op, maakte het bedrijf bekend bij zijn cijfers over het afgelopen jaar. Daaruit bleek dat het bedrijf veel winstgevender was dan in 2022.
Ervér is sinds 2005 in dienst bij H&M, waar hij zich opwerkte tot eindverantwoordelijke voor de gelijknamige winkelketen. Hij blijft die rol vervullen, naast de taak van topbestuurder van het gehele concern waar ook merken als Monki, Weekday en & Other Stories onder vallen.
Helmersson verlaat H&M na een dienstverband van 26 jaar, waarvan de laatste vier jaar als topvrouw. Bestuursvoorzitter Karl Johan Persson van H&M dankt haar om ingrepen die onder andere de winstgevendheid van het bedrijf verbeterden. In het boekjaar 2022 voerde ze een grote reorganisatie door om de sterk gestegen materiaal- en vervoerskosten op te vangen, waarbij zo'n 1500 mensen hun baan verloren.
In haar laatste toelichting op de kwartaal- en jaarcijfers zegt Helmersson dat de brutowinstmarges zijn gestegen. Het afgelopen boekjaar steeg de nettowinst tot 8,7 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 772 miljoen euro. Dat is ruim het dubbele van het nettoresultaat van een jaar eerder. Daarbij speelt mee dat de reorganisatiekosten toen nog zwaar op de winst drukten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
10 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
13 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden