Modeketen H&M stelt nieuwe topman aan, voert winst op
STOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft Daniel Ervér benoemd tot de nieuwe topman van het Zweedse bedrijf. Hij komt uit de eigen gelederen van H&M en volgt Helena Helmersson op, maakte het bedrijf bekend bij zijn cijfers over het afgelopen jaar. Daaruit bleek dat het bedrijf veel winstgevender was dan in 2022.
Ervér is sinds 2005 in dienst bij H&M, waar hij zich opwerkte tot eindverantwoordelijke voor de gelijknamige winkelketen. Hij blijft die rol vervullen, naast de taak van topbestuurder van het gehele concern waar ook merken als Monki, Weekday en & Other Stories onder vallen.
Helmersson verlaat H&M na een dienstverband van 26 jaar, waarvan de laatste vier jaar als topvrouw. Bestuursvoorzitter Karl Johan Persson van H&M dankt haar om ingrepen die onder andere de winstgevendheid van het bedrijf verbeterden. In het boekjaar 2022 voerde ze een grote reorganisatie door om de sterk gestegen materiaal- en vervoerskosten op te vangen, waarbij zo'n 1500 mensen hun baan verloren.
In haar laatste toelichting op de kwartaal- en jaarcijfers zegt Helmersson dat de brutowinstmarges zijn gestegen. Het afgelopen boekjaar steeg de nettowinst tot 8,7 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 772 miljoen euro. Dat is ruim het dubbele van het nettoresultaat van een jaar eerder. Daarbij speelt mee dat de reorganisatiekosten toen nog zwaar op de winst drukten.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
15 minuten geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
2 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
2 uur geleden