Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modeketen H&M stelt nieuwe topman aan, voert winst op

Modeketen H&M stelt nieuwe topman aan, voert winst op

STOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft Daniel Ervér benoemd tot de nieuwe topman van het Zweedse bedrijf. Hij komt uit de eigen gelederen van H&M en volgt Helena Helmersson op, maakte het bedrijf bekend bij zijn cijfers over het afgelopen jaar. Daaruit bleek dat het bedrijf veel winstgevender was dan in 2022.

Ervér is sinds 2005 in dienst bij H&M, waar hij zich opwerkte tot eindverantwoordelijke voor de gelijknamige winkelketen. Hij blijft die rol vervullen, naast de taak van topbestuurder van het gehele concern waar ook merken als Monki, Weekday en & Other Stories onder vallen.

Helmersson verlaat H&M na een dienstverband van 26 jaar, waarvan de laatste vier jaar als topvrouw. Bestuursvoorzitter Karl Johan Persson van H&M dankt haar om ingrepen die onder andere de winstgevendheid van het bedrijf verbeterden. In het boekjaar 2022 voerde ze een grote reorganisatie door om de sterk gestegen materiaal- en vervoerskosten op te vangen, waarbij zo'n 1500 mensen hun baan verloren.

In haar laatste toelichting op de kwartaal- en jaarcijfers zegt Helmersson dat de brutowinstmarges zijn gestegen. Het afgelopen boekjaar steeg de nettowinst tot 8,7 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 772 miljoen euro. Dat is ruim het dubbele van het nettoresultaat van een jaar eerder. Daarbij speelt mee dat de reorganisatiekosten toen nog zwaar op de winst drukten.

Meer uit Financieel

Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

55 minuten geleden
Geschokte reacties op stappen regering-Trump richting Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe stappen van de regering-Trump richting Federal Reserve-baas Jerome Powell en de centrale bank zorgen voor geschokte reacties. In de Amerikaanse politiek, zowel vanuit Democratische als Republikeinse zijde, is afkeuring uitgesproken. Daarmee lijkt sprake van een escalatie van president Donald Trumps al langer gaande vete met de Fed-voorzitter.

1 uur geleden
Opnieuw fors meer auto's gestolen in 2025

APELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.

2 uur geleden
Topman Dolf van den Brink van Heineken kondigt vertrek aan

AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken heeft zijn vertrek aangekondigd. Na bijna zes jaar de baas te zijn geweest bij de bierbrouwer, treedt hij op 31 mei af. Daarna blijft hij nog acht maanden in een adviserende rol beschikbaar voor het Nederlandse concern, heeft Heineken bekendgemaakt.

2 uur geleden
Trump niet blij met opmerking topman ExxonMobil over Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt af in december, ook daling in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.

3 uur geleden
Fed-baas Powell: centrale bank gedagvaard door Justitie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.

3 uur geleden