Modeketen Gap haalt alle met Ye ontworpen kleding uit de schappen
SAN FRANCISCO (ANP) - Modewinkelketen Gap haalt per direct alle kleding die in samenwerking met Kanye 'Ye' West is ontworpen uit zijn assortiment vanwege discriminerende uitspraken van de artiest. De rapper, die tegenwoordig door het leven gaat als Ye, liet zich in verschillende interviews en tweets antisemitisch uit. Om diezelfde reden beëindigde Adidas dinsdag een zevenjarige samenwerking met Ye.
De door Gap en Ye's merk Yeezy ontwikkelde modelijn verdwijnt per direct uit alle winkels van het Amerikaanse bedrijf. Ook heeft Gap de webshop YeezyGap.com uit de lucht gehaald.
"Antisemitisme, racisme en haat in welke vorm dan ook zijn onvergeeflijk en worden, overeenkomstig onze waarden, niet getolereerd", schrijft Gap op zijn website.
Advocaten van Ye meldden onlangs dat de artiest zijn samenwerking met Gap had afgebroken omdat de winkelketen afspraken niet zou zijn nagekomen. Gap zegt Ye zelf de wacht te hebben aangezegd.
Adidas maakte na intern beraad een einde aan de volgens topman Kasper Rørsted succesvolste samenwerking in de branche ooit. Volgens analisten waren de producten die Adidas met Yeezy maakte goed voor zo'n 8 procent van de omzet van het Duitse concern. Dit jaar moet Adidas een financiële klap van 250 miljoen dollar incasseren door het einde van de samenwerking.
Ook Ye gaat het einde van de lucratieve samenwerking voelen. Zakenblad Forbes, dat een rijkenlijst bijhoudt, meldde dat de artiest door de breuk met Adidas niet langer een miljardair is.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
1 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
12 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
14 uur geleden