Modehuis Gucci vervangt topman om tegenvallende resultaten
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Gucci, waar de verkopen al tijden tegenvallen, vervangt zijn topman. Hij wordt opgevolgd door de algemeen directeur van de groep. Marktkenners hopen dat met de wijziging in de top het ondermaats presterende luxemerk weer opkrabbelt.
Gucci blijft al jaren achter bij zijn concurrenten met de verkopen van luxe tassen, schoenen en juwelen. Zo werd in het laatste kwartaal van vorig jaar 14 procent minder verkocht dan een jaar eerder. Andere merken van moederbedrijf Kering zoals Alexander McQueen, Stella McCartney en Balenciaga, presteerden veel beter.
Op de financiële markten werd woensdag daarom verheugd gereageerd. De aandelenkoers van Kering, het Franse moederconcern van Gucci, maakte een koerssprong van bijna 6 procent.
Opvolger
De huidige bestuursvoorzitter Marco Bizzarri, die sinds 2015 topman is, verlaat het bedrijf in september. Hij wordt opgevolgd door Jean-François Palus, die momenteel algemeen directeur is van de groep.
Volgens de plannen moet hij een herstructurering van het luxemerk gaan doorvoeren om de resultaten te verbeteren. Gucci is goed voor ongeveer twee derde van de winst van luxeconcern Kering.
Ander vertrek
Gucci zag in november ook al zijn creatief directeur Alessandro Michele vertrekken. Hij werd opgevolgd door Sabato de Sarno, die naar verwachting in september zijn eerste collectie voor het merk zal onthullen. Het vertrek van Michele zou ook te maken hebben met tegenvallende inkomsten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.
1 dag geledenBORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
1 dag geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
1 dag geleden