Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modebedrijf Hermès verkoopt minder luxeproducten in China

Modebedrijf Hermès verkoopt minder luxeproducten in China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het modebedrijf Hermès, dat dure tassen, sjaals, sieraden en andere accessoires verkoopt, had in het eerste kwartaal last van tegenvallende verkopen in China. Mensen daar kopen al langer minder luxeproducten als die van Hermès, bekend van de Birkin- en Kelly-handtassen.

China kampt met een aanhoudende vastgoedcrisis. Financieel topman Eric du Halgouët van Hermès zei tegen journalisten dat het bedrijf door de problemen op de vastgoedmarkt minder mensen in de Chinese winkels kreeg. De vooruitzichten voor de luxemarkt zijn nog somberder geworden nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder deze maand importheffingen van 10 procent oplegde op Europese goederen. Wel stelde hij plannen voor een verhoging van de tarieven naar 20 procent met negentig dagen uit.

De verkopen van Hermès in de regio Azië exclusief Japan stegen 1,2 procent in het eerste kwartaal. Dat is een stuk minder dan analisten hadden verwacht.

Vorig kwartaal

Vorig kwartaal namen de verkopen van Hermès wereldwijd toe. Die in de regio Amerika stegen met 11 procent. Du Halgouët zei dat het bedrijf de importheffingen vanaf volgende maand volledig zal doorberekenen aan Amerikaanse consumenten.

Eerder deze week meldde concurrent LVMH, 's werelds grootste luxeconcern met merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Moët & Chandon, dat zijn omzet in het afgelopen kwartaal was gedaald. Hermès presteerde beter omdat het zich met zijn dure producten richt op de allerrijkste mensen, die doorgaans minder last hebben van economische problemen. Het bedrijfsmodel van Hermès is verder gebaseerd op het beperken van de voorraad, waardoor de vraag groter is dan het aanbod.

Meer uit Financieel

Airbus houdt vast aan prognoses, impact handelsstrijd onduidelijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus houdt voorlopig vast aan zijn prognoses voor het hele jaar, ondanks onzekerheid over Amerikaanse importheffingen die wereldwijd toeleveringsketens verstoren. Dat betekent dat de Europese vliegtuigbouwer nog steeds verwacht ongeveer 820 toestellen af te leveren, tegen 766 in heel vorig jaar.

1 uur geleden
Cyberdienst waarschuwt voor kwetsbaarheid in bedrijfssoftware SAP

DEN HAAG (ANP) - Het Digital Trust Center (DTC) waarschuwt voor een kwetsbaarheid in bedrijfssoftware van SAP. Het Duitse bedrijf meldde eind vorige week al dat deze kwetsbaarheid actief werd misbruikt. Nu blijkt dat aanvallers dit zwakke punt ook gebruiken om later opnieuw toegang tot systemen te krijgen.

1 uur geleden
Aandeelhouders Unilever uiten onvrede over beloningen aan de top

LONDEN (ANP) - Aandeelhouders van Unilever hebben hun onvrede geuit over het beloningsbeleid bij de verkoper van merken als Axe, Dove en Knorr. Een aanzienlijke minderheid van bijna 28 procent stemde tegen het rapport over de beloningen voor bestuurders vorig jaar. Het ging om een adviserende stem op de aandeelhoudersvergadering in Londen, wat betekent dat Unilever niet verplicht is de beloningen aan te passen.

1 uur geleden
Beleggers positief over kwartaalcijfers Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM hoorde woensdag bij de grotere winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden na een wisselend koersverloop in de ochtend uiteindelijk positief op de resultaten van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Er waren veel bedrijfscijfers te verwerken. Ook konden de financiële markten reageren op nieuwe economische gegevens uit zowel de eurozone als de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Verkoop warmtepompen flink gegroeid, merkt branche

NAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is flink gegroeid vergeleken met een jaar geleden. Volgens de Vereniging Warmtepompen kregen in het eerste kwartaal ongeveer 60 procent meer woningen een warmtepomp. Toch is de branche slechts gematigd optimistisch.

2 uur geleden
Krant: Shein overweegt VS anders te gaan beleveren door heffingen

LONDEN (ANP) - De Chinese fastfashionwebshop Shein verkent mogelijkheden om de toelevering voor de Verenigde Staten anders te organiseren voor het geval Donald Trump vasthoudt aan de forse heffingen voor import uit China, meldt de Financial Times op basis van ingewijden. De handelsoorlog zou ook de plannen voor een beursgang in Londen kunnen dwarsbomen, heeft de Britse zakenkrant vernomen.

3 uur geleden
Ook nieuwe Unilever-topman krijgt klimaatprotest voor de kiezen

LONDEN (ANP) - Ook de nieuwe topman van Unilever, Fernando Fernandez, heeft op de aandeelhoudersvergadering kritische vragen gekregen over het klimaatbeleid van het bedrijf. Aanhangers van Milieudefensie Jong verlieten uiteindelijk de zaal uit protest tegen de antwoorden over het klimaatbeleid.

3 uur geleden