Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modebedrijf Burberry ziet verkoop wereldwijd kelderen

Modebedrijf Burberry ziet verkoop wereldwijd kelderen

LONDEN (ANP) - Het Britse modebedrijf Burberry heeft de verkoop in de afgelopen twee kwartalen zien kelderen. In alle regio's was er minder vraag naar de trenchcoats en kleding met het kenmerkende Burberry-ruitmotief. Als gevolg daarvan liep de omzet flink terug en noteerde het bedrijf een verlies.

In de eerste helft van zijn gebroken boekjaar, dat eindigde op 28 september, realiseerde Burberry bijna 1,1 miljard Britse pond (ongeveer 1,3 miljard euro) aan omzet. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder. De kosten overtroffen de opbrengsten, wat resulteerde in een operationeel verlies van 53 miljoen pond. Een jaar eerder boekte Burberry nog een winst van 223 miljoen pond.

De verkopen liepen de afgelopen zes maanden in alle regio's terug, maar het sterkst in de regio Azië-Pacific, waar Burberry een daling van 25 procent zag. Deze regio vormt bovendien de grootste afzetmarkt voor de onderneming uit Londen. De regio waar Europa onder valt, presteerde het best, maar ook hier verkocht Burberry 13 procent minder van zijn modeartikelen.

'Burberry Forward'

De in juli aangetreden topman Joshua Schulman staat voor een flinke opgave om de verkopen vlot te trekken. "Op dit moment handelen we met urgentie om bij te sturen, het bedrijf te stabiliseren en Burberry klaar te maken voor een terugkeer naar duurzame, winstgevende groei", zegt hij in een toelichting op de resultaten. "Voortbouwend op onze sterke fundamenten, ben ik ervan overtuigd dat Burberry's beste dagen nog voor ons liggen."

Om de verkopen vlot te trekken, lanceert het bedrijf een nieuw strategisch plan met de naam 'Burberry Forward'. Dat plan moet "de merkbeleving opnieuw aanwakkeren, onze prestaties verbeteren en langdurige waardecreatie creëren", aldus Burberry. De strategie richt zich op de lange termijn. Voor de korte termijn vraagt het bedrijf zich af of het operationele verlies van de afgelopen maanden in de tweede helft van het gebroken boekjaar nog gecompenseerd kan worden.

Meer uit Financieel

AI-aandelen vinden de weg omhoog na stevige koersdalingen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de eerste handelsdag van de week overwegend hoger geëindigd. Vooral AI-aandelen lieten herstel zien na de scherpe koersdalingen van de afgelopen tijd, geholpen door koopjesjagers die hun kans grepen. De beurshandel kreeg ook wat steun van iets goedkopere olie, hoewel de olieprijzen nog altijd op het hoogste niveau in vijf maanden staan.

7 uur geleden
Frankrijk wil dat verkoopsites 'gestolen' spullen verwijderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.

10 uur geleden
AEX-index beperkt verlies op negatieve Europese beursdag

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.

11 uur geleden
Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

11 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn doet aangifte om cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".

11 uur geleden
EU breidt regels gevaarlijke stoffen uit om bescherming personeel

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.

13 uur geleden
Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

13 uur geleden