Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modebedrijf Burberry ziet verkoop wereldwijd kelderen

Modebedrijf Burberry ziet verkoop wereldwijd kelderen

LONDEN (ANP) - Het Britse modebedrijf Burberry heeft de verkoop in de afgelopen twee kwartalen zien kelderen. In alle regio's was er minder vraag naar de trenchcoats en kleding met het kenmerkende Burberry-ruitmotief. Als gevolg daarvan liep de omzet flink terug en noteerde het bedrijf een verlies.

In de eerste helft van zijn gebroken boekjaar, dat eindigde op 28 september, realiseerde Burberry bijna 1,1 miljard Britse pond (ongeveer 1,3 miljard euro) aan omzet. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder. De kosten overtroffen de opbrengsten, wat resulteerde in een operationeel verlies van 53 miljoen pond. Een jaar eerder boekte Burberry nog een winst van 223 miljoen pond.

De verkopen liepen de afgelopen zes maanden in alle regio's terug, maar het sterkst in de regio Azië-Pacific, waar Burberry een daling van 25 procent zag. Deze regio vormt bovendien de grootste afzetmarkt voor de onderneming uit Londen. De regio waar Europa onder valt, presteerde het best, maar ook hier verkocht Burberry 13 procent minder van zijn modeartikelen.

'Burberry Forward'

De in juli aangetreden topman Joshua Schulman staat voor een flinke opgave om de verkopen vlot te trekken. "Op dit moment handelen we met urgentie om bij te sturen, het bedrijf te stabiliseren en Burberry klaar te maken voor een terugkeer naar duurzame, winstgevende groei", zegt hij in een toelichting op de resultaten. "Voortbouwend op onze sterke fundamenten, ben ik ervan overtuigd dat Burberry's beste dagen nog voor ons liggen."

Om de verkopen vlot te trekken, lanceert het bedrijf een nieuw strategisch plan met de naam 'Burberry Forward'. Dat plan moet "de merkbeleving opnieuw aanwakkeren, onze prestaties verbeteren en langdurige waardecreatie creëren", aldus Burberry. De strategie richt zich op de lange termijn. Voor de korte termijn vraagt het bedrijf zich af of het operationele verlies van de afgelopen maanden in de tweede helft van het gebroken boekjaar nog gecompenseerd kan worden.

Meer uit Financieel

Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

15 minuten geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

51 minuten geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

1 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

1 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

2 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

2 uur geleden