Modebedrijf Burberry ziet verkoop wereldwijd kelderen
LONDEN (ANP) - Het Britse modebedrijf Burberry heeft de verkoop in de afgelopen twee kwartalen zien kelderen. In alle regio's was er minder vraag naar de trenchcoats en kleding met het kenmerkende Burberry-ruitmotief. Als gevolg daarvan liep de omzet flink terug en noteerde het bedrijf een verlies.
In de eerste helft van zijn gebroken boekjaar, dat eindigde op 28 september, realiseerde Burberry bijna 1,1 miljard Britse pond (ongeveer 1,3 miljard euro) aan omzet. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder. De kosten overtroffen de opbrengsten, wat resulteerde in een operationeel verlies van 53 miljoen pond. Een jaar eerder boekte Burberry nog een winst van 223 miljoen pond.
De verkopen liepen de afgelopen zes maanden in alle regio's terug, maar het sterkst in de regio Azië-Pacific, waar Burberry een daling van 25 procent zag. Deze regio vormt bovendien de grootste afzetmarkt voor de onderneming uit Londen. De regio waar Europa onder valt, presteerde het best, maar ook hier verkocht Burberry 13 procent minder van zijn modeartikelen.
'Burberry Forward'
De in juli aangetreden topman Joshua Schulman staat voor een flinke opgave om de verkopen vlot te trekken. "Op dit moment handelen we met urgentie om bij te sturen, het bedrijf te stabiliseren en Burberry klaar te maken voor een terugkeer naar duurzame, winstgevende groei", zegt hij in een toelichting op de resultaten. "Voortbouwend op onze sterke fundamenten, ben ik ervan overtuigd dat Burberry's beste dagen nog voor ons liggen."
Om de verkopen vlot te trekken, lanceert het bedrijf een nieuw strategisch plan met de naam 'Burberry Forward'. Dat plan moet "de merkbeleving opnieuw aanwakkeren, onze prestaties verbeteren en langdurige waardecreatie creëren", aldus Burberry. De strategie richt zich op de lange termijn. Voor de korte termijn vraagt het bedrijf zich af of het operationele verlies van de afgelopen maanden in de tweede helft van het gebroken boekjaar nog gecompenseerd kan worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
3 uur geleden