Mobiliteitssector tevreden met Nationale Groeifonds
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de mobiliteitssector zijn tevreden met het Nationale Groeifonds waarmee onder meer de infrastructuur van Nederland moet worden versterkt. Dat laat de Mobiliteitsalliantie, waarin onder meer personenvervoerders en transportbedrijven zijn verenigd, weten in reactie op de lancering van het plan van ministers Wopke Hoekstra van Financiën en Eric Wiebes van Economische Zaken.
Met het Nationale Groeifonds trekt het kabinet de komende vijf jaar 20 miljard euro uit voor projecten die bijdragen aan de economische groei van Nederland. Een onafhankelijke commissie, met onder meer oud-minister Jeroen Dijsselbloem als lid, beoordeelt de voorstellen. Die worden aangedragen door het bedrijfsleven, kennisinstellingen en andere partijen en uitgevoerd door ministeries.
Voor de Mobiliteitsalliantie staat voorop dat de investeringen bijdragen aan de overgang naar een flexibeler vervoerssysteem, waarbij de reiziger centraal staat. Vorig jaar werd al het Deltaplan Mobiliteit gepresenteerd. Doel daarvan is om in de toekomst veel vormen van mobiliteit, zoals openbaar vervoer, deelauto's, deelfietsen en parkeerplaatsen, samen te brengen in zogeheten hubs. Die knooppunten moeten zowel aan de rand van de stad als in de stad komen, maar ook op andere strategische plaatsen zoals langs snelwegen.
De Mobiliteitsalliantie laat weten graag in gesprek te willen met de commissie van het Nationale Groeifonds over de keuzes van investeringen in mobiliteit. In de alliantie van 25 partijen zijn onder meer openbaarvervoerbedrijven, de ANWB, Transport en Logistiek Nederland, de BOVAG, de Fietsersbond, Centraal Bureau voor de Rijn- & Binnenvaart en Bouwend Nederland vertegenwoordigd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA bleef de markt profiteren van een sterke vraag onder consumenten naar elektrische voertuigen, vooral dankzij steunmaatregelen.
35 minuten geledenSON (ANP) - Het gemiddelde verzuimpercentage in Nederland steeg van 4,7 procent in mei naar 4,8 procent in juni. Daarmee heeft het verzuim het hoogste niveau voor de maand juni in ruim twintig jaar tijd behaald. Volgens arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed komt het hoge verzuimniveau met name door langdurige uitval.
44 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het afgelopen kwartaal iets minder winst geboekt, ondanks dat de omzet en verkopen zijn gestegen. Volgens de elektrische autofabrikant van Elon Musk werd de winstgevendheid geraakt door onder meer een lagere gemiddelde verkoopprijs van zijn voertuigen.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Het moederbedrijf van Google heeft het afgelopen kwartaal fors meer verdiend aan zijn cloudactiviteiten. Alphabet profiteerde van een versnelde omzetgroei van Google Cloud dankzij een grote vraag naar AI-infrastructuur en AI-oplossingen. Ook boekte Alphabet een fors hogere nettowinst.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met minnen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kwartaalresultaten van bedrijven die later deze week bekend worden gemaakt. Zo komen de elektrische autofabrikant Tesla, techbedrijf IBM en Alphabet, het moederbedrijf van Google, na de slotbel op Wall Street met cijfers.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft onder voorwaarden goedkeuring gegeven aan de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance ter waarde van 110 miljard dollar. Daarmee is het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns een stap dichterbij gekomen.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - D-reizen en Prijsvrij Vakanties annuleren alle reizen van en naar landen waarvoor het ministerie van Buitenlandse Zaken het reisadvies heeft aangescherpt. Omdat de veiligheidssituatie is verslechterd, zijn de reisadviezen voor Qatar, Jordanië, Saudi-Arabië, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten en delen van Oman oranje. "Voor reizigers die zich momenteel in een van deze landen bevinden, zetten wij ons in om hen zo spoedig mogelijk terug te halen", melden Prijsvrij en dochtermerk D-reizen.
10 uur geleden