Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mobiele particulier weet KPN weer te vinden

Mobiele particulier weet KPN weer te vinden

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer particuliere klanten voor mobiel internet aan zich weten te binden, die gemiddeld ook meer besteedden. Het is voor het eerst in de afgelopen vier jaar dat dit onderdeel van het bedrijf weer groeit, meldt topman Joost Farwerck.

Mobiele abonnementen aan particulieren leverden KPN 1,3 procent meer omzet op dan een jaar eerder. Volgens Farwerck was dit te danken aan abonnementen voor ongelimiteerd dataverbruik, nu consumenten na lockdowns gewend zijn geraakt aan videobellen en andere dataslurpende activiteiten.

De totale omzet van de divisie die op consumenten is gericht bleef gelijk aan die in het eerste kwartaal, omdat veel huishoudens hun vaste internetverbinding bij KPN opzegden. Daar kwamen niet even veel klanten voor een combinatie van mobiel en vast internet in de plaats.

Opbrengsten van patenten

Naast de groei van klanten, profiteerde KPN ook eenmalig van de opbrengsten van patenten die het bedrijf in bezit had. Die omzetgroei werd deels tenietgedaan doordat zakelijke klanten minder diensten afnamen van KPN. Op die markt heeft het telecomconcern last van felle concurrentie. Een opsteker was dat het bedrijf vergeleken met begin 2021 weer meer verdiende aan roaming, de vergoeding voor het gebruik van het KPN netwerk als buitenlanders in Nederland mobiel internetten.

De omzet steeg vergeleken met het tweede kwartaal van 2020 met 0,2 procent tot net geen 1,3 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 800 miljoen euro. Dat is fiks meer dan de 135 miljoen euro een jaar eerder, mede dankzij de samenwerking die KPN is aangegaan met pensioenbelegger APG voor de aanleg van glasvezel. Daarbij kocht APG zich voor honderden miljoenen in bij de dochteronderneming van KPN voor de aanleg van glasvezel.

Aandeelhouders

KPN gaat ook aandeelhouders belonen. Dit jaar koopt het bedrijf voor 200 miljoen euro eigen aandelen terug, wat de waarde van de overgebleven stukken stuwt.

Onlangs kondigde de Autoriteit Consument & Markt aan te onderzoeken of telecombedrijven opnieuw gedwongen kunnen worden om concurrenten toegang te geven tot hun vaste netwerk, om zo goede marktwerking te garanderen. Tot begin 2020 was dat al zo, maar een rechter maakte een einde aan de regulering.

KPN noemt het statement van de toezichthouder "voorbarig". In plaats van de tarieven voor concurrenten op te drijven, heeft KPN ze juist verlaagd, benadrukt financieel topman Chris Figee. Dat KPN meer verdiende aan deze divisie voor netwerktoegang, zou vooral te danken zijn aan het succes van telecomproviders zonder eigen netwerk als Lebara en Youfone.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

1 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

1 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

1 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

3 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

5 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

8 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden