Mobiel dataverbruik in Nederland op recordniveau
DEN HAAG (ANP) - In het tweede kwartaal is de hoogste piek in het mobiele dataverbruik ooit gemeten in Nederland. Bij elkaar verbruikten alle Nederlanders samen 597 miljoen gigabyte aan mobiele data in die periode, volgens de recentste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).
Nederlanders verbruikten in april, mei en juni 48 miljoen gigabytes meer dan een kwartaal eerder. De ACM weet niet waar die stijging door komt. Tegelijk werd er minder gebeld en ge-sms't met mobiele telefoons, signaleerde de marktwaakhond.
Volgens telecomconcern KPN groeit het mobiele dataverbruik jaar op jaar hard. Nederlanders bekijken vooral een stuk meer sportwedstrijden en -evenementen live op hun telefoon, zegt een woordvoerder. Volgens KPN verandert het gedrag van consumenten ook, omdat de mogelijkheden en het netwerk daar op toegerust zijn. Zo biedt het bedrijf al jaren bundels aan met onbeperkt internet. "Dan is er geen drempel meer om daar terughoudend in te zijn."
Vaste telefoon
De ACM merkt ook op dat het aantal mensen dat kiest voor de ooit zo populaire combinatie van telefoon, internet en televisie bij dezelfde aanbieder verder afneemt. Ook daalde het aantal vaste telefoonaansluitingen verder, met ruim 1,8 procent tot 4,15 miljoen. Het betekent dat inmiddels minder dan de helft van de Nederlandse huishoudens nog gebruikmaakt van een vaste telefoon.
Glasvezel groeit verder door. Bijna 7,7 miljoen huishoudens hebben een glasvezelnetwerk voor de deur en bijna 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement daarvoor. Nog steeds is er in sommige delen van Groningen, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en Limburg minder glasvezel beschikbaar dan elders in het land. Maar er zijn in deze gebieden ook een hoop glasvezelverbindingen bijgekomen, ziet de marktwaakhond.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.
26 minuten geledenMANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.
32 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
18 uur geleden