Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mobiel dataverbruik in Nederland op recordniveau

Mobiel dataverbruik in Nederland op recordniveau

DEN HAAG (ANP) - In het tweede kwartaal is de hoogste piek in het mobiele dataverbruik ooit gemeten in Nederland. Bij elkaar verbruikten alle Nederlanders samen 597 miljoen gigabyte aan mobiele data in die periode, volgens de recentste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Nederlanders verbruikten in april, mei en juni 48 miljoen gigabytes meer dan een kwartaal eerder. De ACM weet niet waar die stijging door komt. Tegelijk werd er minder gebeld en ge-sms't met mobiele telefoons, signaleerde de marktwaakhond.

Volgens telecomconcern KPN groeit het mobiele dataverbruik jaar op jaar hard. Nederlanders bekijken vooral een stuk meer sportwedstrijden en -evenementen live op hun telefoon, zegt een woordvoerder. Volgens KPN verandert het gedrag van consumenten ook, omdat de mogelijkheden en het netwerk daar op toegerust zijn. Zo biedt het bedrijf al jaren bundels aan met onbeperkt internet. "Dan is er geen drempel meer om daar terughoudend in te zijn."

Vaste telefoon

De ACM merkt ook op dat het aantal mensen dat kiest voor de ooit zo populaire combinatie van telefoon, internet en televisie bij dezelfde aanbieder verder afneemt. Ook daalde het aantal vaste telefoonaansluitingen verder, met ruim 1,8 procent tot 4,15 miljoen. Het betekent dat inmiddels minder dan de helft van de Nederlandse huishoudens nog gebruikmaakt van een vaste telefoon.

Glasvezel groeit verder door. Bijna 7,7 miljoen huishoudens hebben een glasvezelnetwerk voor de deur en bijna 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement daarvoor. Nog steeds is er in sommige delen van Groningen, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en Limburg minder glasvezel beschikbaar dan elders in het land. Maar er zijn in deze gebieden ook een hoop glasvezelverbindingen bijgekomen, ziet de marktwaakhond.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

17 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

18 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

21 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

21 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

23 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

1 dag geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 dag geleden