Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mobiel dataverbruik in Nederland op recordniveau

Mobiel dataverbruik in Nederland op recordniveau

DEN HAAG (ANP) - In het tweede kwartaal is de hoogste piek in het mobiele dataverbruik ooit gemeten in Nederland. Bij elkaar verbruikten alle Nederlanders samen 597 miljoen gigabyte aan mobiele data in die periode, volgens de recentste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Nederlanders verbruikten in april, mei en juni 48 miljoen gigabytes meer dan een kwartaal eerder. De ACM weet niet waar die stijging door komt. Tegelijk werd er minder gebeld en ge-sms't met mobiele telefoons, signaleerde de marktwaakhond.

Volgens telecomconcern KPN groeit het mobiele dataverbruik jaar op jaar hard. Nederlanders bekijken vooral een stuk meer sportwedstrijden en -evenementen live op hun telefoon, zegt een woordvoerder. Volgens KPN verandert het gedrag van consumenten ook, omdat de mogelijkheden en het netwerk daar op toegerust zijn. Zo biedt het bedrijf al jaren bundels aan met onbeperkt internet. "Dan is er geen drempel meer om daar terughoudend in te zijn."

Vaste telefoon

De ACM merkt ook op dat het aantal mensen dat kiest voor de ooit zo populaire combinatie van telefoon, internet en televisie bij dezelfde aanbieder verder afneemt. Ook daalde het aantal vaste telefoonaansluitingen verder, met ruim 1,8 procent tot 4,15 miljoen. Het betekent dat inmiddels minder dan de helft van de Nederlandse huishoudens nog gebruikmaakt van een vaste telefoon.

Glasvezel groeit verder door. Bijna 7,7 miljoen huishoudens hebben een glasvezelnetwerk voor de deur en bijna 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement daarvoor. Nog steeds is er in sommige delen van Groningen, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en Limburg minder glasvezel beschikbaar dan elders in het land. Maar er zijn in deze gebieden ook een hoop glasvezelverbindingen bijgekomen, ziet de marktwaakhond.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

5 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

6 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

7 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

10 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

11 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

12 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

21 uur geleden