Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MOB wil verbouwing Binnenhof stilleggen om stikstofvergunning

MOB wil verbouwing Binnenhof stilleggen om stikstofvergunning

DEN HAAG (ANP) - De verbouwing van het Binnenhof moet worden stilgelegd, vindt milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB), die daartoe een handhavingsverzoek heeft ingediend bij de provincie Zuid-Holland. Voor deze verbouwing werd gebruikgemaakt van een bouwvrijstelling, staat in een brief ingezien door de NOS. Maar de Raad van State schrapte begin deze maand deze vrijstelling, waardoor nu voor de bouw, aanleg en sloop van woningen, energieprojecten en wegen wel weer een natuurvergunning nodig is.

Volgens MOB kan de verbouwing dus pas verder als er een natuurvergunning voor stikstof is verleend of als alle bouwactiviteiten elektrisch worden aangedreven. "Dat zou een voorbeeld zijn voor alle andere bouwprojecten in het land." De organisatie vreest voor de neerslag van stikstof in het vlakbij gelegen Natura 2000-gebied Meijendel en Berkheide.

MOB vindt het belangrijk een zaak te maken van de verbouwing van het Binnenhof, waar minister Hugo de Jonge verantwoordelijkheid voor draagt. "Provincies verdwalen in de stikstofchaos terwijl het Rijk zijn eigen plan trekt", aldus de organisatie. "Als zelfs de minister De Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening al niet het goede voorbeeld geeft, dan krijgen we de stikstofcrisis nooit opgelost."

Bestaande vergunning onherroepelijk

De vergunningen die al zijn afgegeven voor de verbouwing van het Binnenhof, zijn onherroepelijk, laat een woordvoerder van De Jonge weten. Het ministerie is nog in kaart aan het brengen wat het vervallen van de bouwvrijstelling betekent voor nog lopende aanvragen met betrekking tot dit project.

Een woordvoerder van MOB voorziet geen andere handhavingsverzoeken rond andere grote bouwprojecten.

Meer uit Binnenland

Rechtszaak tegen hulpverleners Lesbos gaat in januari verder

ATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.

19 minuten geleden
Erasmus MC ontslaat twee medewerkers na inzien patiëntendossiers

ROTTERDAM (ANP) - Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.

20 minuten geleden
Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

2 uur geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

4 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

4 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

5 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

7 uur geleden