Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MOB wil verbouwing Binnenhof stilleggen om stikstofvergunning

MOB wil verbouwing Binnenhof stilleggen om stikstofvergunning

DEN HAAG (ANP) - De verbouwing van het Binnenhof moet worden stilgelegd, vindt milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB), die daartoe een handhavingsverzoek heeft ingediend bij de provincie Zuid-Holland. Voor deze verbouwing werd gebruikgemaakt van een bouwvrijstelling, staat in een brief ingezien door de NOS. Maar de Raad van State schrapte begin deze maand deze vrijstelling, waardoor nu voor de bouw, aanleg en sloop van woningen, energieprojecten en wegen wel weer een natuurvergunning nodig is.

Volgens MOB kan de verbouwing dus pas verder als er een natuurvergunning voor stikstof is verleend of als alle bouwactiviteiten elektrisch worden aangedreven. "Dat zou een voorbeeld zijn voor alle andere bouwprojecten in het land." De organisatie vreest voor de neerslag van stikstof in het vlakbij gelegen Natura 2000-gebied Meijendel en Berkheide.

MOB vindt het belangrijk een zaak te maken van de verbouwing van het Binnenhof, waar minister Hugo de Jonge verantwoordelijkheid voor draagt. "Provincies verdwalen in de stikstofchaos terwijl het Rijk zijn eigen plan trekt", aldus de organisatie. "Als zelfs de minister De Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening al niet het goede voorbeeld geeft, dan krijgen we de stikstofcrisis nooit opgelost."

Bestaande vergunning onherroepelijk

De vergunningen die al zijn afgegeven voor de verbouwing van het Binnenhof, zijn onherroepelijk, laat een woordvoerder van De Jonge weten. Het ministerie is nog in kaart aan het brengen wat het vervallen van de bouwvrijstelling betekent voor nog lopende aanvragen met betrekking tot dit project.

Een woordvoerder van MOB voorziet geen andere handhavingsverzoeken rond andere grote bouwprojecten.

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

5 minuten geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

2 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

3 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

5 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

6 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

6 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

18 uur geleden