MOB eist natuurvergunning voor vliegvelden Eindhoven en Rotterdam
EINDHOVEN/ROTTERDAM (ANP) - De milieuorganisatie MOB (Mobilisation for the Environment) van Johan Vollenbroek heeft officieel bezwaar gemaakt tegen het besluit dat Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport geen natuurvergunning hoeven te verwerven. Ze mogen van het kabinet op basis van milieutoestemmingen uit het verleden opereren. Vollenbroek vindt dat niet meer kunnen en stapt naar de rechtbank in Arnhem, met verschillende andere organisaties in zijn kielzog.
"De vliegvelden Eindhoven en Rotterdam zijn sinds de jaren negentig gestaag gegroeid. Op dit moment vinden er dan ook veel meer vliegtuigbewegingen plaats dan in het verleden was toegestaan. Daardoor zijn ook de negatieve effecten vanuit deze luchthavens voor de omliggende natuur toegenomen", schrijft hij.
De schadelijke effecten komen volgens de milieuvoorvechter niet alleen door de neerslag van stikstof, maar ook door verstoring door geluid en licht van bijvoorbeeld het leven van vogelsoorten. "Dit maakt dat beide luchthavens wel degelijk een natuurvergunning nodig hebben om legaal te opereren."
In juni stelde de toenmalige (demissionaire) minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) dat ze de twee luchthavens wel een bovengrens oplegt voor de stikstofuitstoot van het vliegverkeer. Ze schreef echter ook dat "bestaande rechten" onherroepelijk zijn. Daarom is volgens haar een natuurvergunningplicht niet aan de orde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
21 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
8 uur geleden